Facebook Google+ Twitter

"Argumentacja prezydenta ws. weta jest niewiarygodna"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-10 17:43

Poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki uważa, że argumentacja prezydenta w sprawie weta do ustawy oświatowej jest niewiarygodna. Lech Kaczyński tłumaczył, że kryzys gospodarczy nie jest najlepszym okresem do przeprowadzania reformy oświaty.

Andrzej Halicki jest zdziwiony taką decyzją. Jak tłumaczy poseł PO Lech Kaczyński jako członek rządu Jerzego Buzka akceptował ówczesną nowelizację ustawy o systemie oświaty, która prowadziła do upowszechnienia średniego szczebla wykształcenia wprowadzając gimnazja. Dlatego i tym razem - według posła Halickiego - powinien popierać objęcie spójnym systemem edukacyjnym również sześciolatki.

Z kolei Paweł Poncyljusz z PiS podziela wątpliwości prezydenta w sprawie obniżenia obowiązku szkolnego do 6 lat. Jego zdaniem, rządowe propozycje nie mają wiele wspólnego z realiami. Widać to doskonale na przykładzie Warszawy, w której wielu rodziców nie ma wyboru, jaki ma gwarantować ustawa, i są zmuszeni posłać już w tym roku swoje sześcioletnie dzieci do szkoły - tłumaczy poseł PiS.

Szef klubu Lewicy Wojciech Olejniczak już zapowiedział, że jego klub będzie głosował za odrzuceniem weta. Jak podkreślił w czasie kryzysu państwo tym bardziej powinno być aktywne w zakresie edukacji.
Nowelizacja ustawy o systemie oświaty jest 16 ustawą zawetowaną przez Lecha Kaczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.