Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3683 miejsce

Arizona pod Wiskitnem. 500 metrów luksusu posła Misztala

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-06-24 07:58

Miał być amerykański, rozłożysty, bez schodów, za to z kominkiem w centralnym punkcie domu. Do tego jak najbardziej oszklony - takie założenia przyjął najbogatszy łódzki poseł Piotr Misztal, budując swoją rezydencję. A że okna zajmują dużą powierzchnię, a dom nie jest otoczony warownym murem, zamówił... pancerne szyby.

Poseł Misztal z żoną / Fot. Express Ilustrowany- Nie da się ich wybić. Kiedy zostały zamontowane, poprosiłem robotnika, by wziął kilkukilogramowy młot i walnął nim w drzwi prowadzące na taras. "Co pan?!" żachnął się, ale wykonał polecenie. Po 12 uderzeniach pojawił się tylko kilkumilimetrowy odprysk - opowiada Piotr Misztal, oprowadzając nas po prawie 500-metrowym domu pod Wiskitnem, w którym mieszka ze swoją ukochaną, Renatą Kompą.

Basen w rezydencji posła Misztala / Fot. Express IlustrowanyWybierając przed trzema laty działkę pod budowę rezydencji, chciał mieć blisko do firmy i asfaltowy dojazd: - Żeby auta mi się po drodze nie kurzyły - śmieje się. Jak przyznaje, budynek jest niemal kopią domu, który wraz z narzeczoną zobaczył na polu golfowym w Arizonie. Tamten kosztował 5 mln dolarów i był o wiele większy.

W domu posła trudno znaleźć mebel kupiony w sklepie. Ogromna, miodowa skórzana kanapa w ponad czterdziestometrowym salonie była robiona na zamówienie. Podobnie jak krzesła i żyrandole, przykuwające uwagę żelaznymi zdobieniami. - Tak wyglądają domy w Arizonie - tłumaczy biznesmen i polityk. - Ciepłe beże, kamień i stal są dla nich charakterystyczne. Metalowe elementy ław, stołów, bujaków w ogrodzie wykuwali dwaj łódzcy kowale. Jeden, z kuźni artystycznej przy ul. Brzezińskiej, zrobił ten niezwykły żyrandol, wiszący w jadalni. Waży ok. 200 kilogramów!

Łazienka w domu posła Misztala / Fot. Express IlustrowanyObszerny dom cementowego potentata składa się z salonu z kominkiem i niewielkim aneksem kuchennym, trzech sypialni, jednej dużej łazienki i dwóch mniejszych w pokojach gościnnych. W pokojach podłogi wyłożone są miękką wykładziną. W pozostałych pomieszczeniach położono kamienne kafle sprowadzone z Włoch. Ciepły nastrój tworzą jasne ściany i mnóstwo światła, które wpada do środka bez ograniczeń, bo w oknach nie ma firan. I ta cisza...

Iwona Polak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.