36564 miejsce

Arka Gdynia - Lech Poznań: mistrzowskie pięć minut

Arka Gdynia po raz kolejny zawiodła w meczu przed właśną publicznością. Po ubiegłotygodniowej porażce z Wisłą Kraków (0:1), tym razem żółto-niebiescy uznali wyższość mistrza Polski, przegrywając z Lechem 0:3.

Lech Poznań pokonał Arkę Gdynia 3:0. / Fot. Daniel KurPolska Ekstraklasa znana jest z wyrównanego poziomu, gdzie każdy może wygrać z każdym. Są jednak kluczowe elementy, które odróżniają drużyny z czołówki tabeli, od tych broniących się przed spadkiem. Jednym z nich jest umiejętność wykorzystywania tej jedynej sytuacji w meczu. Tak było w poprzednim spotkaniu Arki z Wisłą Kraków, gdzie o zwycięstwie "Białej Gwiazdy" zadecydowała bramka Patryka Małeckiego zdobyta po jednej z nielicznych w meczu, groźnych akcji wiślaków.

Podobnie swój mistrzowski kunszt wykazali lechici, zdobywając trzy bramki w ciągu pięciu ostatnich minut spotkania z Arką.

Nieskuteczna Arka

To, co działo się po 85. minucie na stadionie w Gdyni, zszokowało miejscowych kibiców. Do tego momentu to żółto-niebiescy mieli lekką przewagę i kilka świetnych sytuacji na objęcie prowadzenia, a najlepszą już w 7. minucie. Po dobrym podaniu Tadasa Labukasa, 100 proc. sytuacji nie wykorzystał Paweł Zawistowski. Groźnie było także w 55. minucie, kiedy bramkarz gości, Krzysztof Kotorowski, z trudem wybił piłkę na róg, po groźnym strzale z rzutu wolnego Emila Nolla.

Dobrą postawę Arki komplemetował na konferencji prasowej trener gości: "Mecz był dla nas trudniejszy niż to może sugerować końcowy wynik. Do przerwy nie mieliśmy przecież żadnej bramkowej sytuacji, zaś Arka, która bardzo dobrze grała pressingiem, zagroziła nam dwa razy" - podsumował szkoleniowiec Lecha, Jose Maria Bakero.

Podobnie wypowiadał się trener gospodarzy: "Arka miała w pierwszej części meczu dwie dobre okazje, żeby wyjść na prowadzenie. Moja drużyna zapomniała jednak, że mecz trwa 90 minut" - podsumował szkoleniowiec Arki, Dariusz Pasieka.