Arka Gdynia-GKS Bełchatów 1:0

• Źródło: Ekstraklasa.net
  • Data dodania: 2010-10-23 16:42

Wynikiem 1:0 dla Arki zakończył się mecz pomiędzy drużynami Gdyni i Bełchatowa. Strzelona w 40. minucie bramka Mirko Ivanovskiego okazała się jedyną.

(90') Koniec spotkania Arka Gdynia pokonała na własnym obiekcie zespół GKS-u Bełchatów 1-0. Jedyną bramkę w meczu w 40 minucie spotkania strzelił Mirko Ivanovski wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym wykorzystywanym przez Filipa Burkhardta.

(90') Żółtą kartką ukarany zostaje Grzegorz Fonfara.

(90') Sędzia Tomasz Musiał przedłuża spotkanie o trzy minuty.

(89') Dawid Nowak sam na sam z Robertem Witkowskim, bramkarz Arki wybija piłkę poza boisko gry. Rzut rożny dla GKS-u Bełchatów.

(88') Ostatnia zmiana w drużynie Arki. W miejsce Mirko Ivanovskiego na boisku pojawia się Rafał Siemaszko.

(87') Coraz lepsza gra gdynian w końcówce spotkania mogła poskutować strzeleniem bramki. Jednak w starciu z Ivanovskim dobrze w bramce spisał się Sapela.

(77') Ostatnia zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Maciej Małkowski. W jego miejsce na placu gry melduje się Jeremiah White.

(77')

(73') Z rzutu rożnego dośrodkowywał Da Silva, piłkę przedłużył Drzymont, jednak ani Marcin Żewłakow, ani Dawid Nowak nie byli w stanie dojść do piłki. Od bramki grę wznawia Witkowski.

(69') Kolejna zmiana w zespole GKS-u Bełchatów. Kamil Poźniak za Grzegorza Barana.

(66') Okres słabszej gry w wykonaniu obydwu drużyn. Zamiast czysto piłkarskiej walki, w środku pola zauwazyć można sporo ostrej gry, niekiedy chamskiej gry.

(61') Paweł Zawistowski w miejsce Marcina Budzińśkiego.

(59') Z dystansu uderzał Małkowski. Od bramki grę wznowi golkiper Arki.

(57') Zmiana w zespole GKS-U Bełchatów. W miejsce Grzegorza Kuświka na boisku melduje się Marcin Żewłakow.

(57') W starciu Kuświk - Witkowski górą bramkarz Arki.

(56') Rzut wolny dla zespołu Arki w środkowej strefie boiska.

(52') Niezbyt pewna interwencja bramkarza Arki po strzale Małkowskiego.

(51') Dobra akcja GKS-u, jednak strzał Popka zamiast do siatki trafia wprost do sektora zajmowanego przez kibiców gości.

(49') Bliski zdobycia bramki samobójczej był Noll, jednak w dniu dzisiejszym nad całą defensywą Arki czuwają siły wyższe.

(46') Początek drugiej połowy spsotkania. Obydwie drużyny na boisko wyszły bez zmian nie licząc kontuzjowanego Denisa Glaviny, którzy jeszcze w trakcie pierwszej połowy z powodu złamania szczęki trafił wprost do szpitala. W jego miejsce przypominamy w 35 minucie meczu na boisku pojawił się Tadas Labukas.

(44') Kolejny kontratak gdynian zakończony jednak niecelnym strzałem.

(40') GOL! GGGGOOOOOOLLLLL!!!! Mirko Ivanovski i Arka Gdynia prowadzi 1-0.

(38') Żółtą kartką ukarany zostaje Emil Noll.

(37') Z dystansu uderzał Burkhardt, jednak niecelnie.

(35') Zmiana w drużynie Arki. W miejsce kontuzjowanego Denisa Glaviny pojawia się Tadas Labukas.

(30') Z dystansu uderzał Baran, jednak strzał pomocnika GKS-u był daleki od ideału. Od bramki grę wznowi goliper Arki - Witkowski.

(27') Żółte kartki dla zawodników Arki Gdynia. Ukaranymi Maciej Szmatiuk oraz Marcin Budzyński.

(25') Z dystansu uderzał Glavina i tylko centymetry dzieliły pomocnika Arki od zdobycia bramki.

(22') Kolejna zmarnowana okazja Arki - głównym bohaterem ponownie Budziński, który znajdując się w polu karnym GKS-u nie wiedział co ma uczynić z piłką.

(21') Po dobrym okresie gry GKS-u do głosu doszli gospodarze, jednak prostopadłe podanie Nolla okazało się zbyt silne dla Ivanovskiego, który traci piłkę. Kontratak gości, jednak poraz kolejny pewnie Witkowski.

(18') Dośrodkowanie brazylijskiego pomocnika GKS-u wybijają choć z problemami obrońcy Arki. Po chwili kolejne dośrodkowanie tym razem z prawej strony boiska Małkowskiego przechodzi ponad bramką Norberta Witkowskiego.

(17') Pierwszy rzut rożny dla gości. Do piłki zmierza Da Silva.

(15') Kontratak gdynian. Prawą stroną boiska rusza Budziński, który mając przed sobą bramkarza GKS-u oraz dwóch kolegów z zespołu podaje do tyłu, gdzie na futbolówkę czekał już Drzymont.

(13') Da Silva faulowany w środku pola. Sędzia Musiał upomina Filipa Burkhardta.

(12') Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry i strata piłki. W ataku goście. Kuświk wycofuje piłkę do Małkowskiego, który traci ją na rzecz Budzińskiego.

(11') Ivanovski faulowany na 30 metrze od bramki GKS-u.

(9') Rzut rożny dla zespołu Arki. Piłkę posyła Glavina, zaś Baran wybija ją na kolejny rzut rożny. Tym razem do piłki podchodzi Burkhardt. Walkę w powietrzu wygrywa Noll, jednak strzał obrońcy zespołu gospodarzy minimalne przechodzi obok słupka GKS-u.

(6') Kolejna groźna akcja gospodarzy, jednak Bruma zaraz podawać do kolegów z zespołu zdecydował się na indywidualną akcję co zakończyło się z kolei utratą piłki.

(5') Kontratak gospodarzy jednak pewnie w obronie Dzymont. Po chwili Lacić posyła piłkę w stronę Nowaka, którego przed strzałem pewną interwencją powstrzymał Witkowski.

(4') Nerwowy początek spotkania w wykonaniu Arki. Na indywidualną akcję zdecydował się Da Silva, jednak dobrze w obronie Bruma.

(2') Rzut wolny dla gdyńskiej Arki z 30 metrów od bramki Sapeli. Jednak dośrodkowanie Burkhardta trafia wprost pod nogi Fonfary.

(1') Sędzia Tomasz Musiał rozpoczyna spotkanie. Arka Gdynia - GKS Bełchatów. Niech wygra lepszy!