Facebook Google+ Twitter

Arka Noego na jubieluszu Kościoła w Libiążu

6 i 7 sierpnia odbyły się jubileuszowe uroczystości odpustowe w Parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu, stanowiące podsumowanie obchodów 100-lecia konsekracji kościoła parafialnego.

Sonda

Uczestniczysz czynnie w życiu swej parafii?

Arka Noego zgromadziła tłumy na placu przykościelnym / Fot. Paweł SalawaIntegralną częścią uroczystości była Msza Święta o godz. 11, koncelebrowana przez Metropolitę Krakowskiego Arcybiskupa Stanisława Dziwisza oraz pochodzącego z Libiąża Biskupa Jana Zająca - Honorowego Obywatela Libiąża.

We mszy wzięli udział księża wywodzący się z Libiąża, a także wikariusze, którzy pełnili posługę kapłańską w Parafii Przemienienia Pańskiego. Po mszy świętej odbyło się błogosławieństwo jubileuszowych małżeństw, procesja eucharystyczna, odsłonięcie i poświęcenie okolicznościowej tablicy, a także pamiątkowego głazu z tekstem homilii Jana Pawła II, oznaczającego umiejscowienie parafii na Szlaku Miejsc Papieskich.

Wieczorem, na placu przed kościołem, tłumy oklaskiwały znany i lubiany zespół muzyczny „Arka Noego”, który wykonał dla libiąskiej publiczności m.in. takie przeboje jak „Święty – Uśmiechnięty”, „Nie boję się”, czy „Sieje je”.

Na tym nie zakończą się jednak wydarzenia związane z jubileuszem Parafii. W niedzielę 14 sierpnia o godz. 19, odbędzie się koncert średniowiecznej muzyki organowej.

Z kolei w niedzielę 21 sierpnia, o godz. 19, zobaczymy koncert wokalno muzyczny, z udziałem kilkunastu chórzystów, na czele z duetem Anną i Piotrem Ciułą, którzy wykonają m.in. specjalnie skomponowany na uroczystość 100-lecia Konsekracji Kościoła utwór „Sto”.

Współorganizatorem uroczystości jubileuszowych Parafii Przemienienia Pańskiego jest Urząd Miejski w Libiążu i Libiąskie Centrum Kultury.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.