Facebook Google+ Twitter

Arkona na pięciu koncertach w Polsce!

Zapraszamy na polską trasą rosyjskiej, folkmetalowej formacji Arkona. Rosjanie przyjadą do nas na pięć koncertów.

 / Fot. materiały prasoweZagrają: 16.12 w krakowskiej Fabryce, 17.12 we wrocławskim Alibi, 18.12 w warszawskiej Progresji, 19.12 w gdańskim B90 oraz 20.12 w poznańskim klubie U Bazyla. Arkonie towarzyszyć będą folkmetalowe Heidevolk z Holandii, Metsatöll z Estonii i Dalriada z Węgier.

Rok bez koncertu Arkony w Polsce jest rokiem straconym. Zespół ma u nas pokaźne grono maniaków folk metalu, które uderza na każdy gig zespołu nad Wisłą. Dziwić to nie może, bo i Polacy, i Rosjanie lubią dobrą zabawę przy muzyce, lubią również wracać do tradycji przodków, do legend, baśni i podań. A muzycznie Arkona, oprócz metalowego łojenia, ma przecież piszczałki, flety i dudy, które doskonale budują odpowiedni klimat. No i ma charyzmatyczną Maszę Archipową na wokalu, która wie, co należy zrobić, aby publikę wciągnąć do zabawy. Arkona cały czas promuje na koncertach wydany w 2014 roku album "Yav", zwiastowany przez piękne połączenie rzezi i folku - numer "Zov pustyh dereven". Raczej nie powinno go zabraknąć w setliście. Podobnie również innych hitów Arkony.

http://www.arkona-russia.com/
https://www.facebook.com/arkonarussia

ARKONA - Zov pustyh dereven' (Official Video) | Napalm Records
https://www.youtube.com/watch?v=cMvmVezfhBM

HEIDEVOLK (Holandia) folk metal

Może nie bywają u nas tak często jak Arkona, ale z pewnością renomę mają niemniejszą. Holendrzy z Heidenvolk grają tak samo długo jak Rosjanie, nagrywają na Zachodzie dla tej samej wytwórni, a pochodzą z miasta, które z Polską w pewnym stopniu się łączy - Arnhem. Poklikajcie trochę, a dowiecie się więcej. W muzyce Heidenvolk jest nieco mniej brutalności niż u Rosjan, nie ma tradycyjnych instrumentów, więcej jest melodyjnych gitar oraz wokalnych harmonii. Śpiewają w swoim ojczystym języku, podkreślając stanowczo, że stronią od polityki i nie należy w ich tekstach doszukiwać się jakichkolwiek z nią skojarzeń. Heidenvolk promować będzie w Polsce wydany u progu wiosny 2015 roku krążek "Velua". Na jego bonusowej wersji znalazły się znakomite covery, między innymi "Immigrant Song" Led Zeppelin i "Rebel Yell" Billy'ego Idola, zrobione z folkowym sznytem. Koniecznie sprawdźcie!

http://www.heidevolk.com/
https://www.facebook.com/heidevolkofficial
HEIDEVOLK - Urth (Official Video) | Napalm Records
https://www.youtube.com/watch?v=WWrWtMhv7fY&
METSATÖLL (Estonia) folk metal
Pochodzący ze stolicy Estonii, Talinna, zespół Metsatöll, stażem bije zarówno Arkonę, jak i Heidevolk, bo gra od 1999 roku. Ale popularnością już nie. Choć na koncie ma sześć dużych płyt, sporo singli, parę EP-ek, wydawnictwa koncertowe. Jest ich czterech, zaś w piosenkach poruszają najczęściej tematy związane z naturą, historią, przypominają starodawne opowieści i mity z terenu dzisiejszej Estonii. Instrumentarium Metsatöll obok typowo rockowych, obejmuje też sporo instrumentów tradycyjnych. Muza jest głównie skoczna, radosna, zabawowa, ale nie brakuje też piosenek utrzymanych w poważnym, podniosłym, a nawet mrocznym i tajemniczym klimacie. Do Polski przyjadą promować swoje ostatnie wydawnictwa, album "Karjajuht" oraz wydaną w 2015 roku EP-kę "Pummelung".
http://www.metsatoll.ee/
https://www.facebook.com/Metsatoll
Metsatöll - Külmking
https://www.youtube.com/watch?v=yJpukUfpayM
DALRIADA (Węgry) folk metal
Folkmetalowy zestaw wieczoru uzupełnia powstała w Sopronie węgierska pięcioosobowa załoga Dalriada. Grają od 1998 roku. Nazwa nawiązuje do miejsc w Szkocji i Irlandii, ale w tekstach Dalriada koncentruje się raczej na legendach i poematach węgierskich. Grają chyba najbardziej metalowo z całego zestawu, a piosenki śpiewają oczywiście po węgiersku. Ostatnim regularnym albumem Węgrów był wydany w 2012 roku "Napisten hava". W lipcu 2015 roku ukazała się składanka hitów "Mesék, álmok, regék".

Kto zagra:

Arkona (Rosja) pagan folk metal
+
Heidevolk (Holandia) folk metal
Metsatöll (Estonia) folk metal
Dalriada (Węgry) folk metal

Trasa koncertowa:
16 grudnia 2015
Kraków @ Fabryka

17 grudnia 2015
Wrocław @ Alibi

18 grudnia 2015
Warszawa @ Progresja

19 grudnia 2015
Gdańsk @ B90

20 grudnia 2015
Poznań @ U Bazyla

Bilety na gdański koncert:

70 zł – przedsprzedaż,
80 zł – w dniu koncertu
www.tickets.soundrive.pl
w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.