Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20704 miejsce

Arktyczny huragan i śnieżyce w USA. W Atlancie -50 st. C. Zimniej niż na Alasce

USA i północna Kanada zmagają się z niespotykanymi od lat rekordowo niskimi temperaturami oraz obfitymi opadami śniegu. W wielu regionach temperatura spadła do -50 st. C, a w Atlancie jest zimniej niż na Alasce, powszechnie uznawanej za "biegun zimna".

 / Fot. EPA / CRAIG LässigUSA i północna Kanada zmagają się z rekordowo niskimi temperaturami i obfitymi opadami śniegu. Siarczyste mrozy nie odpuszczają - w nocy z niedzieli na poniedziałek w stanie Minnesota temperatura spadła do -40 st. C. Równie mroźnie jest w północnej Kanadzie, do której z bieguna północnego wędrują masy lodowatego powietrza.

Arktyczny huragan niesie ze sobą nie tylko niskie temperatury, ale również obfite opady śniegu i porywiste podmuchy wiatru, zwiększajace uczucie chłodu.

- 51 st. Celsjusza

Porywisty wiatr sprawi, że odczuwalna temperatura osiągnie rekordowo niskie słupki. "W połączeniu z porywistym wiatrem temperatury odczuwalne będą osiągać zagrażające życiu wartości takie jak -51 st. C" - wydał komunikat National Weather Service. Dziś w Atlancie temperatura spadnie do -50 st., co oznacza, że będzie tam zimniej niż na Alasce, powszechnie uważanej za "biegun zimna".

Meteorolodzy apelują, aby mieszkańcy zaopatrzyli się w podstawowe produkty spożywcze i nie wychodzili z domów. Przy tak / Fot. EPA / CRAIG Lässig niskich temperaturach groźny jest już kilkuminutowy pobyt na zewnątrz.

Wielu Amerykanów zdecydowało się przeczekać huragan w domach. Ze sklepów znika nie tylko żywność, ale również drewno opałowe. Dużo placówek musiało składać dodatkowe zamówienia na ciepłe ubrania, przede wszystkim czapki, szaliki i rękawiczki.

Zamknięte szkoły, odwołane loty

Komunikacja w USA jest sparaliżowana. Z powodu pogody odwołano już 3,5 tys. lotów. W Minnesocie, regionie, w którym panują najgorsze warunki, gubernator zdecydował o zamknięciu wszystkich szkół. Wolne mają również uczniowie w Chicago. Z powodu mrozów w USA i Kanadzie zmarło już 11 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dlaczego tak się stało że taka mocna zima w Ameryce , a w Polsce taka słaba . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.