Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

121854 miejsce

Arkusz zadań z matury próbnej z matematyki. 3 listopada 2010 roku

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

Mała mi
  • Mała mi
  • 04.11.2010 00:13

**umieja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mała mi
  • Mała mi
  • 04.11.2010 00:12

panie Ireneusz Mosiczuk, mam nadzieje, ze mowil to pan z ironia ;) jesli nie to wspolczuje rodakom dziennikarzy o takim wyksztalceniu - ktorzy nie umia rozwiazywac zadan na poziomie gimnazjalnym - tak, tak, wiem co mowie ;)

ps. przepraszam za brak polskich liter - znajduje sie obecnie za granica i moja klawiatura takowych nie obsluguje ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
  • Andrzej
  • 03.11.2010 21:49

Jeżeli sobie utrudniałeś to obliczenia były koszmarne, ale wystarczyło dorysować jeden odcinek, powstałby ci trójkąt prostokątny o bokach 2x 10 (o ile pamiętam) i 2x długości boku do obliczenia... proste?

Komentarz został ukrytyrozwiń
danielaokuniewska@o2.pl
  • danielaokuniewska@o2.pl
  • 03.11.2010 20:35

zadanie z trójkątem i współrzędnymi trzeba było zrobić z wyznaczeniem dwóch prostych przechodzących przez punkty a potem układ wspolrzednych zeby wyszlo miejsce przeciecia czyli punkt D a potem długość. ale obliczenia były koszmarne !

Komentarz został ukrytyrozwiń
mag
  • mag
  • 03.11.2010 19:22

czy sa juz rozwiazania? moze ktos wie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popatrzyłam na te zadanka i wg. mnie: 1c, 2b, 3d, 4a, 5c, 6a, 7a, 8b .. Na resztę później spojrzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wszedłem popatrzyłem i przeraziłem się, dlaczego akceptujecie złe odpowiedzi?:)
1 to a nie c jak piszecie
dalej nie sprawdzałem ale wyrywkowo
2c
4b
5c
9d
resztę pozostawiam młodszym:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anrzej
  • Anrzej
  • 03.11.2010 16:48

29 zrobiłem ale opisowo <lol> :PP bo wzorami nie kombinowałem jak to wyrazić, chodziło o zależności pomiędzy trójkątami DPA i BPA, których bok przyległy |AP| był ramieniem obu kątów opartych na średnicach danych okręgów, a więc miały miarę 90 stopni :P wzoru żadnego nie użyłem ^^

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anrzej
  • Anrzej
  • 03.11.2010 16:45

Smolka 2 rozwiązania były, tak jak wcześniej napisałem, chyba że to jakoś inaczej obliczyłeś niż z delty ale wątpie :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
syla
  • syla
  • 03.11.2010 16:25

ja nie cierpię matematyki. ;/ dla mnie to czarna magia... ale mam nadzieje, ze te 15 punktów będę mieć... w co watpię bo robiłam głupie błedy przez stres.