Facebook Google+ Twitter

Arkusze i rozwiązania z biologii. Matura 2010

Zakończył się egzamin z biologii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Uczniowie, którzy wychodzili z sal egzaminacyjnych byli zgodni: w tym roku biologia była trudniejsza niż w zeszłym. Zobacz arkusze i przykładowe rozwiązania z biologii.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiPo weekendowej przerwie ciąg dalszy zmagań maturalnych. Dziś, 10 maja, rano trwała matura z biologii. Przystąpiło do niej ponad 82 tysiące maturzystów.

Maturzyści, z którymi rozmawiała Ewelina Wojda odpowiadali zgodnie, że tegoroczny arkusz podstawowy był trudniejszy niż te zeszłoroczne.

- Ten kto się uczył na pewno zda. Pytania w części podstawowej sprawdzały wiedzę, a nie zdolność logicznego myślenia - powiedziała Magda, uczennica warszawskiego LO im. Józefa Piłsudskiego przy ulicy Kowelskiej.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/matura_2011_od_godziny_9_jezyk_polski_na_poziomie_193358.htmlTak było w 2010. W 2011 jest jeszcze ciekawiej. Czytaj W24!- Podszedłem do tego egzaminu na luzie - ocenia Robert, uczeń tej samej szkoły. - Myślę, że będę miał 50 - 60 proc - dodaje.

Arkusz maturalny z biologii 2010. Poziom podstawowy
Arkusz maturalny z biologii 2010. Poziom rozszerzony
PRZYKŁADOWE ROZWIĄZANIA ARKUSZA Z BIOLOGII, POZIOM PODSTAWOWY
PRZYKŁADOWE ROZWIĄZANIA, BIOLOGIA, POZIOM ROZSZERZONY

Piszący biologię na poziomie rozszerzonym trudzili się z zadaniami z genetyki i ekologii - tych było najwięcej. Najwięcej było zadań otwartych, które wymagały myślenia, wyciągania wniosków z wykresów i rysunków. Zdaniem maturzystów także ten test był trudniejszy niż arkusz zeszłoroczny.

Maturzysto, szukałeś przecieków testów maturalnych? Zobacz, co jeszcze robili zestresowani licealiści- W moim przypadku było dużo lania wody, nie mam pojęcia jak mi poszło. Tak naprawdę wszystko zależy od klucza - mówi Ania z warszawskiego LO im. Józefa Piłsudskiego.

Nieco bardziej optymistycznie do swoich wyników podchodzi Joanna, z tej samej szkoły. - Spodziewałam się takich pytań i poszło mi całkiem dobrze. Myślę, że napisałam na około 60 proc.

Pisemny polski za Wami, ustny przed Wami. Wszystko o prezentacji maturalnejOptymistą totalnym jest zaś Kamil, z LO im. C.K. Norwida w Radzyminie. - Spodziewam się dobrego wyniku, około 75 proc. W porównaniu do zeszłego roku, tegoroczna biologia była łatwiejsza, bo było więcej zadań wymagających logicznego myślenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.