Facebook Google+ Twitter

Arłukowicz atakuje Kaczyńskiego. Dodatkowe ubezpieczenia w programie PiS?

Jarosław Kaczyński zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności dla Bartosza Arłukowicza, który chciałby wprowadzić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. W odpowiedzi minister zdrowia nazwał prezesa PiS hipokrytą.

Bartosz Arłukowicz / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiJak informuje Polskie Radio, w poniedziałek Jarosław Kaczyński zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności dla ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Prezes PiS zareagował w ten sposób na zapowiedź wprowadzenia dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Dzisiaj Arłukowicz nazwał prezesa PiS "hipokrytą" i przypomniał, że dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne było w programie prof. Piotra Glińskiego - kandydata Prawa i Sprawiedliwości na szefa rządu technicznego.

Na odpowiedź PiS nie trzeba było długo czekać. Rzecznik partii Andrzej Duda stwierdził, że minister zdrowia "zabrnął w ślepą uliczkę", ponieważ program prof. Glińskiego dowodzi, że była to kandydatura ponadpartyjna, a nie PiS-owska. Zaznaczył też, że propozycja dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego wyszła od jednego z ekspertów Glińskiego, a Jarosław Kaczyński ją "mocno kontestował". Według rzecznika PiS Arłukowicz atakuje prezesa PiS, bo chce się obronić przed wnioskiem o wotum nieufności.

Minister zdrowia zdradził w poniedziałek, że jego resort pracuje nad systemem dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Zaznaczył jednocześnie, że osoby, które nie wykupiłyby takiego ubezpieczenia, nie miałyby ograniczonego dostępu do świadczeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Panu ministrowi proponuję, aby w czasie wypadu do Szczecina przeszedł się po korytarzach "swojego" szpitala i posłuchał pacjentów, ich bliskich, popatrzył i podpatrzył jak pracują jego "podwładni". Byłoby to znacznie korzystniejsze niż wdawanie się w jałową polityczną dysputę.Niech to robią politycy nie ci, których powołano do pracy,a w przypadku lekarzy do służby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idąc dalej. Majątek ZUS-u powinien zostać skapitalizowany a sam urząd rozwiązany. Znalazły by się w ten sposób środki na okres przejściowy w systemie emerytalno-rentowym. Urzędy państwowe powinny być pomocne w walce z naruszaniem prawa obywateli przez organizacje zarządzające składkami a nie beneficjentami takich składek.
Póki tak jest, prywatne pieniądze obywateli (takimi są przecież składki, to ich wypracowane pieniądze), są przejadane i marnotrawione na samo utrzymanie chorego systemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry pomysł, tylko że... . Ubezpieczenie zdrowotne powinno zniknąć z obowiązkowych składek ZUS przy jednoczesnym odchudzeniu jego kadr o kilkadziesiąt procent. Czysty zysk dla budżetu.
Ubezpieczeniami zdrowotnymi i pokrywaniem kosztów leczenia szpitalnego i tak zajmuje się całkiem spora grupa wyspecjalizowanych w tej kwestii ubezpieczycieli. I oni powinni przejąć w całości to zadanie. Są lepiej zinformatyzowani, minimalizują koszty a ich pracownicy nie narzekają raczej na biedę. Jak jest z ZUS-em raczej wiadomo.

Jeżeli ma to być kolejna obowiązkowa składka, a ZUS ma pośredniczyć w rozliczeniach, to będzie to przesłanka do zwiększenia biurokracji. Polacy jako podatnicy poniosą jedynie większe koszty. Będzie to kolejne wyciąganie od społeczeństwa pieniędzy celem reanimacji chorego systemu. Czas na odłączenie ZUS-u od respiratora. Jestem ciekaw, czy ten twór zdąży się przekształcić z piramidy finansowej w normalnie funkcjonujący organ. Póki co generuje długi na dwóch podstawowych płaszczyznach. Długi własne oraz długi przedsiębiorców. Co jest w tym najgorsze? Są to długi, które wcale nie musiały zaistnieć. Póki będzie istniał ZUS w takiej formie, będzie tylko gorzej. Nie mam w tym zakresie żadnych złudzeń.
Reasumując. Żadna dodatkowo składka - jedna, druga czy dziesiąta nie spowoduje naprawy systemu. Przypomina to leczenie objawów a nie przyczyn. Takie podejście zawsze kończy się tragicznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Politycy powinni pamietać, że uszczęśliwianie narodu to ich zadanie a mogą to uczynić pomnażajac jego bogactwa, z których będą zapokajać potrzeby obywateli w tym swoje. Bogacić się należy pracą z czego wniosek, że zyski do państwa powinny napływać z przedsiębiorstw państwowych ponieważ łupienie obywateli podatkami zawsze (patrz w historię) kończyło się rewolucją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy ktoś wie, czym różni się premierowanie techniczne od "normalnego"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gliński ma podobno zostać premierem technicznym na Ukrainie, po to pojechał Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Leszku ,
Lekarze na państwowym udzielają " prywatnych "porad ....
i w tym nieetycznym zachowaniu widzę sens prywatyzacji .
Uważam ,że w państwowych placówkach brak nadzoru . Dyrektorami są lekarze i przymykają oko na taki proceder .
Ba , mało tego . Wynoszą do swoich prywatnych gabinetów co się da , niestety .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto!
Co do dodatkowego ubezpieczenia to można się zgodzić, lecz na pewno nie można się zgodzić na prywatyzację Systemu Ochrony Zdrowia. Może i prywatny właściciel nie będzie marnował swoich pieniędzy, lecz będzie nastawiony na zysk i będzie starał się wyszarpać od państwa jak najwięcej dla siebie. Przedsmak tego mamy obecnie bo istnieje tutaj konglomerat państwowej, prywatnej i niczyjej "Opieki". To lekarze na państwowym sprzęcie udzielają "prywatnych" porad. Pacjent ubezpieczony czeka na poradę wiele miesięcy przy czym od razu oferuje mu się prywatną usługę na którą czeka się do tygodnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Program pana Glińskiego napisany był przez polityków PiS . Niech teraz nie udają ,że dodatkowe ubezpieczenia to projekt autorski " technicznego premiera .
Dobrowolne , dodatkowe ubezpieczenia są w wielu krajach Unii i nikt z tego powodu nie wyrzuca ministra .Wspierają Publiczną Ochronę Zdrowia . U nas opozycja rwie szaty ,że ubezpieczenia doprowadzą do prywatyzacji placówek .
A czy to coś złego ? Prywatny właściciel nie będzie tak marnował pieniędzy publicznych jak państwowy. Co państwowe to niczyje .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.