Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26964 miejsce

Arłukowicz. Bohater czy zdrajca

To było pełne zaskoczenie. Gdy stał obok premiera Tuska. Gdy Tusk przedstawiał go jako nowego członka klubu PO i członka rządu.

Portret zamieszczony przy artykule Super Expressu : http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/bartosz-arlukowicz-lewica-musi-sie-otworzyc_137205.html?p=2 / Fot. http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/bartosz-arlukowicz-lewica-musi-sie-otworzyc_137205.html?p=2A jeszcze niedawno Bartosz Arłukowicz był gwiazdą SLD.
Polacy poznali go z udziału w komisji hazardowej. Bezkompromisowe wypowiedzi. Wydawał się uczciwy w tym co robi i o co występuje.

Mieszka w Szczecinie. To jedno z większych miast w Polsce. Ale za małe (w obecnym układzie wyborczym): jednocześnie dla przewodniczącego SLD - Grzegorza Napieralskiego i Arłukowicza. Brak decyzji to zła decyzja. Mści się opieszałość przewodniczącego SLD w sprawie startu Arłukowicza w wyborach.

Czy to była kropla, która przelała czarę goryczy? Czy to wystarczyło do zmiany całokształtu poglądów przez Arłukowicza jak i Tuska przyjmującego nowego członka do swojego klubu i rządu.

A może to zwykły transfer. Znając zacięcie Tuska do piłki nożnej można z dużym prawdopodobieństwem domniemywać, że tak właśnie widzi on całą sytuację. Transfer odbywa się, by wzmocnić własne szeregi, by odnieść sukces. Tym razem nie chodzi o mecz. Tusk myśli już o wyborach. Jakie cele realizuje druga strona transferu?

Czy to wydarzenie zasługuje na większą uwagę? Czy to sensacja? Jeśli wejrzymy w naszą ułomną demokrację powstałą w oparciu o zapisy grupy "wyzwolicieli" a nie w oparciu o realne potrzeby i doświadczenia innych państw to dostrzeżemy znacznie więcej tego typu "przemian duchowych" wśród naszych polityków.

Nasi bohaterowie, jak ... nieproszeni, nachalni goście. Gdy ich wyrzucamy drzwiami, wracają oknem. Nie mamy też wpływu na ich ciągłe objawienia na ekranach tzw. telewizji publicznej.
Mało kto już pamięta, ale faktem są takie partie jak KLD, UW, ZChN, PC AWS. Już nawet nie wszyscy rozwiną te skróty. Ale faktem jest też, że wciąż mamy do czynienia z tymi samymi ludźmi, chodź już nie raz ... pokazywaliśmy im drzwi. Premierowi Tuskowi (KLD) również.

I aby było po równo: także Kaczyńskiemu. Wciąż odgrzewane kotlety. To jest nasza rzeczywistość. To są nasze elity. To są nasze ideały. To nasze realityshow. To nasz Agent. Czy to jest fairplay?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Czy Kluzik-Rostkowska jest nowym Arłukowiczem? Kto następny będzie "Arłukowiczem"? Czy tym samym Arłukowicz nie zostaje rozdrobniony?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wiemy, lecz czy to jest zrozumiałe i normalne, czy to jest godne naśladowania, Panie Robercie?
Bo w całym przedsięwzięciu biorą udział trzy strony: SLD, PO i Arłukowiecz. A nie jedynie Arłukowicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

BOHATER? Chyba kreskówek. To pojęcie jest zarezerwowane dla prawdziwych Bohaterów. Na szczęście ich nie brak. To zwykły polityk a po nich można spodziewać się wolt.Teraz kolej na PJN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto zajrzeć też na stronę: http://www.jow.pl/blog/mariusz-wis/czego-nie-powiedzial-arlukowicz.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę wyjasnic, że slowo kalumnia w moim komentazu nie odnosilo sie do Pana Roberta, miala to być taka przestroga ogolna, w kontekscie tego co ustalila PanI Jadwiga. Chodzilo mi o to, że zbyt latwo rzuca się na ludzi rozomaite posądzenia: "On ukrał, czy jemu ukradli, nieważne - mial związek z jakimś zlodziejstwem". Taki jest ton połajanek polskich. Pozdrawiam autora i wszystkich uczestnikow dyskusji! Adam

Komentarz został ukrytyrozwiń

BOHATER CZY ZDRAJCA

poetyka wojenna w ocenianiu ludzkich zachowań!
Przepraszam:
Jaka to teraz wojna, bo już się trochę pogubiłem?

A jak minie, to wróćmy do tematu i zacznijmy o ludziach rozmawiać normalnie. Nawet jeśli do tej pory mało kto normalny jeszcze będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obywatel
  • obywatel
  • 19.05.2011 14:31

można powiedzieć też po prostu: normalny w świecie demokracji transfer, bez obrażania kogokolwiek czy bezsensownych lamentów; bez śmiesznych tyrad o "bezideowości" - to nie XIX w., polityka jest elastyczna i praktyczna, maksymalnie koalicyjna!

a że Arłukowicz uważa za największą zdradę lewicowych ideałów koalicję SLD z PiS (a Napieralski, by wejść do rządu, zrobi wszystko - to zresztą główny cel istnienia partii politycznej, więc nie krytykuje) - jego święte prawo;

podobnie, jak niezgodna na marginalizowanie go w łonie SLD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie to tak było bardziej à propos komentarzy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Makieła: jest jeszcze taki akapit na koniec: "I aby było po równo: także Kaczyńskiemu."
Rozważania hipotetyczne, przykro mi że przyjęte za moja tezę. Odbiór wynika z nieprecyzyjnego tekstu ale nie tylko (@levy).
Fragment mojego komentarza (nie artykułu) brzmiał: "Wróćmy na chwile do oddziału onkologicznego: pomógł go stworzyć - ludzie mu uwierzyli i zaufali. Ale następnie się rozmyślił i doprowadził oddział do ruiny. Czy taki standard też jest OK?"
Może powinien brzmieć: "Wróćmy na chwile do oddziału onkologicznego: pomógł go stworzyć - ludzie mu uwierzyli i zaufali. Ale następnie by się rozmyślił i doprowadził oddział do ruiny. Czy taki standard też byłby jest OK?". Z pewnościa byłby czytelniejszy w odbiorze. Sorry.
Wynika to z pospiechu a nie złej woli. Już raz to wyjaśniłem. W komentarzu z godziny 6:32 !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 19.05.2011 11:57

Oczywiście, że Jarosław Kaczyński powinien przejęć do PO, Człowiek tak inteligentny nie może przecież pozostawać w partii razem z takimi "intelektualistami" jak na przykład Suski czy Jurgiel

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.