Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11 miejsce

Arłukowicz ministrem zdrowia, Kopacz marszałkiem Sejmu?

Według nieoficjalnych informacji, Bartosz Arłukowicz zastąpi na stanowisku minister zdrowia Ewę Kopacz. Z kolei posłanka PO zostanie nowym marszałkiem Sejmu. Jaki los czeka Grzegorza Schetynę?

Sonda

Kto w pierwszej kolejności powinien stracić swoje stanowisko?

Bartosz Arłukowicz (z lewej) oraz Tomasz Nałęcz / Fot. PAP/Radek PietruszkaTVN 24 dowiedział się, że Donald Tusk najprawdopodobniej ogłosi w czwartek, iż na stanowisku marszałka Sejmu, Grzegorza Schetynę zastąpi minister zdrowia Ewa Kopacz. Z kolei jej "tekę" przejmie były poseł SLD Bartosz Arłukowicz, który znakomicie wypadł w wyborach - zagłosowało na niego ponad 100 tys. szczecinian.

Bartosz Arłukowicz jest z wykształcenia lekarzem pediatrą, wystąpił również w programie typu reality show "Agent". 11 maja 2011 roku opuścił szeregi SLD i dołączył do Platformy Obywatelskiej.

Ewa Kopacz była już "przymierzana" do funkcji marszałka Sejmu w 2010 roku, kiedy prezydentem został Bronisław Komorowski. Musiał on wtedy zrezygnować z pełnionej funkcji. Ostatecznie marszałkiem Sejmu został Grzegorz Schetyna.

Co się zatem z nim stanie? Premier Donald Tusk prawdopodobnie mianuje Grzegorza Schetynę nowym ministrem infrastruktury. Piastujący obecnie to stanowisko Cezary Grabarczyk, w wyborach wypadł fatalnie.

TVN 24, powołując się na PAP, informuje, że oprócz Cezarego Grabarczyka, stołka nie utrzyma również minister edukacji Katarzyna Hall. Przypomnijmy, że najprawdopodobniej będziemy mieli również nowego ministra lub minister pracy. Piastująca to stanowisko Jolanta Fedak nie zdobyła bowiem mandatu poselskiego i trudno przypuszczać aby utrzymała swoje stanowisko.

Źródło:
TVN 24Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

nieistotne.-emerytka
 • nieistotne.-emerytka
 • 14.11.2011 17:22

Arkułowicz ministrem zdrowia i już od środy ceny leków pójdą w górę ,pięknie ,emeryci i renciści ,zamawiajcie miejsca na cmentarzu,bo nas nie będzie stac na wykupienie leków, jedna wiedżma ,odeszła ,przyszedł jeszcze lepszy matoł ,bo zarabia miliony, a my z tych rent i emerytur do trumny,bo nas nie będzie stać na kupno lekarstw, a żeby was szlak trafił wszystkich po kolei,począwszy od tego najwyższego ze stołka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
 • qq
 • 03.11.2011 16:25

"ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
nn
 • nn
 • 17.10.2011 23:39

-

mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. "


.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Edi
 • Edi
 • 13.10.2011 12:44

Tusk musi uważać na Pana A. bo może zostać dobrze skopany po kolanach. Ten Pan nie gra zespołowo tylko na siebie, jak Palikot.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 13.10.2011 10:02

Arłukowicz - minister zdrowia ,Ewa Kopacz Marszałek Sejmu, a Stefeka Niesiołowskiego powinni zrobić
Ministrem Obrony Narodowej. Ma cholernik do tego predyspozycje!

A i jeszcze powinni zmienić nazwe ;nie ministerstwo Obrony Narodowej a "Ministerstwo Wojny"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Basia M.
 • Basia M.
 • 13.10.2011 09:24

Cyt. sprzed paru lat, gdy był jeszcze lewicowcem - "Nie chcę takiej polityki, jaką robi Platforma. Jest partią bezideową, bezwzględną, korporacyjną. Ja nie znoszę plastikowej polityki. (...) Bardziej cenię Kaczyńskiego, bo ma jakieś poglądy. Polityka to nie piaskownica. Bywa brudna. Ale prawdziwa polityka daje satysfakcję. Trzeba mieć do tego pasję. Trzeba chcieć wygrać wybory. Chcę tworzyć lewicę, która wygrywa wybory. Ciągle słyszę, że się nie da. Zrobiłem już trochę rzeczy, które miały się nie udać. Lewicę też się da” – mówi Bartosz Arłukowicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O "przetasowaniach" w rządzie mówi się "tu i ówdzie".
Pan Morozowski powołwał się w TVN24 na Nicollo Machiavellego wróżąc zmianę na posadzie Marszałka, Ministra Zdrowia, i nie mówiąc co z Schetyną...

Mniemam, że "składowych" jest więcej...
Premier da radę, i ułoży trwałe puzzle...
Trzymam kciuki.
Nieklakier.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nauczyciele i rodzice odetchną z ulgą, kiedy p. Hall opuści stołek. Pytanie, kto ją zastąpi - edukacja od dawna nie ma szczęścia do ministrów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 12.10.2011 21:58

Wg mnie pani Fedak jest [ była] dobrym ministrem . Szkoda jej !

Komentarz został ukrytyrozwiń
pacynka
 • pacynka
 • 12.10.2011 21:33

To nawet nie jest śmieszne, to żałosne. Wart pac pałaca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.