Facebook Google+ Twitter

Arłukowicz przedstawi propozycję zmian dotyczących wypisywania recept

16 grudnia przed Naczelną Radą Lekarską minister zdrowia Bartosz Arłukowicz przedstawi propozycję zmian przepisów dotyczących wypisywania recept na leki refunowane.

Sonda

Czy Arłukowiczowi uda się zreformować polską służbę zdrowia?

 / Fot. PhilipLaTorre; CC BY-SA 3.0 / WikipediaZa wypisanie recepty na lek refundowany osobie nieuprawnionej ma grozić kara. Według rozporządzenia do ustawy refundacyjnej od stycznia 2012 r. lekarze mieliby określać stopień refundacji, który przysługuje pacjentowi. Miałoby to być 30, 50 lub 100 proc.

Lekarze sprzeciwiają się obecnym przepisom. Twierdzą, że określanie czy pacjentowi przysługuje refundacja czy też nie, nie należy do ich obowiązków i nie jest elementem leczenia.

Rada Lekarska ostrzegła ministra, że jeśli rozporządzenie nie zostanie zmienione, od nowego roku będą wystawiać jedynie recepty pełnopłatne z adnotacją "Refundacja leku do decyzji NFZ" - podaje TVN24.

Minister Arłukowicz ma przedstawić nowy projekt rozporządzenia, dzięki któremu możliwy byłby kompromis pomiędzy lekarzami i ministerstwem. Jednocześnie szef resortu zapowiedział, że nie zamierza wprowadzać nowelizacji ustawy refundacyjnej.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Antykomortuski.
  • Antykomortuski.
  • 03.01.2012 18:38

Każdy karierowicz-skończy jak Arłukowicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Moher Chirurg
  • Moher Chirurg
  • 28.12.2011 11:34

Brak długofalowej strategii rozwoju medycyny w Polsce i pan Arłukowicz jej nie ma.Koncepcja Religi o stworzeniu SIECI SZPITALI PEŁNOPROFILOWYCH NA KOSZT BUDŻETU -została wyśmiana przez panią Kopacz,/przy okazji obraziła prof. Religę w sposób kompromitujący/.Brak informacji -jak radzą sobie finansowo szpitale przekształcone/komercjalizacja/w.g pomysłu Platformy Obywatelskiej/podobno też się zadłużają/.Obecne ruchy Ministrstwa Zdrowia w cenach leków i sposobie pisania recept-mają na celu-moim zdaniem--zastraszenie lekarzy-aby nie wypisywali leków refundowanych i zaczęli służyć NFZ-owi,nie pacjentowi.Wielu rozsądnych ludzi w Polsce dostrzega wreszcie swój błąd -jeśli głosowali na PO!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kubasiewicz krzysztof
  • kubasiewicz krzysztof
  • 18.12.2011 09:22

takich Arlukowiczow mini strow to juz bylo w Polsce ponad 10 sztuk....a medycyna istnieje kilka tysiecy lat....Nie bedzie Arlukowicza a beda ludzie chorzy i beda chorzy doktorzy.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
kubasiewicz krzysztof
  • kubasiewicz krzysztof
  • 18.12.2011 09:19

Urzedas czyli Arlukowicz chociaz lekarz nie bedzie uczyl jak sie wypisuje recepty,tego nas nauczyli na studiach i kazdy lekarz ma dyplom i nie potrzebuje Arlukowicza nauczyciela....Biurokracja ....konieczne jest zmniejszenie biurokracji w Sluzbie Zdrowia....

Komentarz został ukrytyrozwiń
pacjentka
  • pacjentka
  • 16.12.2011 19:16

Ten Pan to pomyłka!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.