Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

107318 miejsce

Arłukowicz przetrwał. Sejm odrzucił wniosek PiS o jego odwołanie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-01-27 10:45

Wniosek klubu PiS o odwołanie ze stanowiska ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza przepadł w głosowaniu. Za poparciem wniosku opowiedziało się 205 posłów, 230 było przeciwnych, a 1 wstrzymał się od głosu.

Sonda

Cieszysz się, że Arłukowicz pozostanie ministrem zdrowia?

 / Fot. PAP/Paweł SupernakOpozycja obwinia ministra o chaos przy wprowadzaniu ustawy refundacyjnej, nanoszenie poprawek w ostatniej chwili oraz utrudnienia w dostępie do leków refundowanych. "Arłukowicz zachowywał się jak socjopata" - przekonywał wczoraj podczas dyskusji nad wnioskiem poseł Armand Ryfiński.

Za odwołaniem głosowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Ruchu Palikota, SLD i Solidarnej Polski. Przeciwko była Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Budząca kontrowersje zarówno po stronie polityków, jaki i lekarzy, farmaceutów oraz samych pacjentów ustawa refundacyjna weszła w życie 1 stycznia. Przypomnijmy, że minister Arłukowicz jeszcze jako poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej krytykował projekt ustawy swojej poprzedniczki. Teraz broni ustawy i minister Kopacz.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

wyborca
  • wyborca
  • 31.01.2012 10:09

@roman koźmiński 27.01.2012 15:00 -zrozum wreszcie .Polacy sześc razy pod rząd was pogonili !Nie chcemy aby taki miernota Jarosław Kaczyński przy pomocy Tadeusza Rydzyka :kleru w ogóle i PiS nami rządził !!!!!
Nie nadajecie się do niczego!Tylko rozsiewacie zarazę -na szczęście was trawi.Z tej oszukanej partii zwanej PiS odchodzą trochę bardziej rozgarnięci niż ty! Powstało PJN , jest na marginesie -też im Polacy wyborcy dał kopa w doopę .Powstał teraz jakiś stwór z nazwą Solidarna Polska (też sobie obrali nośna nazwę ale tylko nazwę )tez lawirują miedzy manowcami a brukiem .

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 28.01.2012 10:54

zderzak przetrzymał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 27.01.2012 19:07

Skąd oni biorą takich ministrów????Myślałem że po nimfomance Kopacz nie może już być gorszego ignoranta.A jednak.PO ma zasoby chyba nie wyczerpane.

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiSek
  • doPiSek
  • 27.01.2012 13:25

Przetrwał w obozie przetrwania , to i przetrwa pisowskie naloty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qubx2096
  • qubx2096
  • 27.01.2012 12:23

Gościu @ a co ? wolisz żeby ministrem zdrowia był alkoholik Piecha i aborcyjny hipokryta ? Wykonał tysiące aborcji [ bo były takie czasy ] a teraz za in vitro chce wsadzać do więzienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 27.01.2012 12:21

gość Dzisiaj 12:05-przepraszam że pytam ale czy szanowny Pan robił ostatnio badania ?jeżeli tak i wyszły pozytywnie to proponuję zmienić lekarza gdyż ten oszukuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
  • gość
  • 27.01.2012 12:05

Tusk dyktator obroni kazdego idiotę. To było widome u Tuska im gorszy minister tym lepszy bo spełnia jego wolę, a wola Tuska jest ,,dobić watachę" , on jak Bolek ,, nie chcem ale muszem". Zobaczcie komu powierzyliście losy naszej ojczyzny.Te łotry robią co chcą, niszczą naszą gospodarkę, kupczą naszą ojczyzną, a mówią nam tylko tyle ile chcą.
Nie ma wolności Tusk POwidział i POkazał kto tu rządzi i gdie ma naród.....Pawlak jak ta dziwka POzwala się wykorzystywać i nie protestuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zniesmaczony
  • zniesmaczony
  • 27.01.2012 11:30

Sam ten gówniarzowaty minister powinien podać się do dymisji,gdyż teraz będzie chodził jak piesek na smyczy nawet takich idiotów jak Kłopotek itp.z PSlu.Widać że to wyłącznie karierowicz i chłystek za kabzą też wędrowniczek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 27.01.2012 11:16

PiS nie ma nic do zaoferowania tylko wnioski o dymisję . Ma wówczas nieograniczony lans , który im nie służy . Były uchybienia w ustawie ale w tak dużej ustawie to nie do uniknięcia . Zgłaszać wniosek o dymisje po jednym dniu urzędowania to hucpa polityczna. PiS rozkręcił wiele niepokojów wśród pacjentów [ w moim mieście akurat paniki nie było ] , którzy wykupywali leki na zapas i na tym stracili. Ja na swoich lekach zyskałam 15zł a mama 23 zł. Awantury i styl prowadzenia debaty przez PiS wcale nie przysparza im poparcia , ludzie tego nie popierają .Solidarna Polska podąża tą samą drogą. Brakuje konstruktywnej opozycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.01.2012 11:11

@Rolex - dzięki za przypomnienie o PSL. Poprawione :)