Facebook Google+ Twitter

Arłukowicz: Raport Pitery nie jest przełomowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-31 18:20

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej badającej aferę hazardową Bartosz Arłukowicz z Lewicy uważa, że raport Julii Pitery na temat prac nad ustawą hazardową nie jest przełomowy.

Według Arłukowicza, założenia raportu to próba obarczenia odpowiedzialnością urzędników niższego szczebla. Poseł Lewicy wytyka autorce, że w dokumencie nie została na przykład opisana aktywność Mirosława Drzewieckiego czy Zbigniewa Chlebowskiego w sprawie ustawy.

Z raportu minister do spraw walki z korupcją Julii Pitery wynika, że prace nad ustawą hazardową były prowadzone przez poszczególne resorty nierzetelne, nieprzejrzyście, przewlekle i z naruszeniem przepisów prawa.

Jak podają media, dokument największą odpowiedzialnością za nieprawidłowości obarcza urzędników Ministerstwa Sportu. Dyrektorzy jego departamentów składali w czasie kontroli sprzeczne zeznania, zwłaszcza pytani o kluczową sprawę rezygnacji z dopłat do gier. Za mało wiarygodne uznano także wyjaśnienia dyrektor generalnej, Moniki Rolnik, która uzasadniała, że nie chodziło wcale o rezygnację z dopłat, a jedynie o zmianę uzasadnienia do projektu.

W raporcie Julii Pitery krytykowany jest również wiceminister finansów, Jacek Kapica - odpowiedzialny za pracę nad projektem. Zarzucono mu, że nie miał on dostatecznie wypracowanej koncepcji ustawy, nie opracował też szczegółowych rozwiązań.

Rzeczniczka resortu finansów Magdalena Kobos powiedziała, że nie widziała jeszcze raportu Julii Pitery, dlatego nie może go komentować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.