Facebook Google+ Twitter

Arłukowicz: Trzeba zrobić wszystko, by Kaczyński nie wrócił do władzy

"Moi wyborcy, jako rzecz ostatnią dla Polski chcieliby, aby Jarosław Kaczyński powrócił do władzy. Uważam, że ten okres mamy za sobą, ten okres trzeba zamknąć i trzeba zrobić wszystko, żeby nigdy więcej tak się nie stało" - mówił Bartosz Arłukowicz w Rozmowie Radia Zet.

 / Fot. PAPArłukowicz uznał, że Jarosław Kaczyński w ostatnich tygodniach próbuje zbudować w Polsce napięcie niebezpieczne dla demokracji. "Chcę temu zapobiec - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik Arłukowicz - i dodał: "Chcę być w formacji, która gwarantuje w stu procentach, że Jarosław Kaczyński będzie reprezentował formację, która nie wróci do władzy".

Jak twierdził, jest to jeden z powodów, dla których zdecydował się odejść z SLD. Drugi powód dotyczył coraz częściej powtarzających się doniesień na temat ewentualnej koalicji SLD i PiS, która miałaby doprowadzić do stworzenia rządu ponadpartyjnego z Grzegorzem Napieralskim jako premierem. "Uważam, że to jest zły projekt, zły plan, jeśli tak by się stało to nie będzie dobrze dla Polski" - zaznaczył Arłukowicz.

Przyznał, że w stosunku do rządu Donalda Tuska bywał często krytyczny, ale nigdy nie przekroczył granic, tak jak czyni to np. prezes Kaczyński, mówiąc o polskim rządzie rzeczy "których mówić nie powinien". W rozmowie z Moniką Olejnik poseł przyznaje też, że często krytykował rząd, bo taka była linia polityczna partii, którą dotąd lojalnie reprezentował.

Tusk: jeśli Arłukowicz zechce kandydować, dostanie jedynkę w SzczecinieBartosz Arłukowicz twierdzi, że nie mógł jednak pozostawać dłużej w partii, która prowadziła grę opozycyjną opartą wyłącznie na krytyce dla samej krytyki. "W pewnym momencie czara goryczy się przelała i po prostu odszedłem, dlatego że mam kilka odmiennych zdań od ostatnich decyzji, które były podejmowane". Zaprzeczył doniesieniom, że głównym powodem odejścia z SLD była chęć zrobienia na złość Napieralskiemu, który nie chciał mu dać miejsca na listach wyborczych w Szczecinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Wiesia z Polesia
 • Wiesia z Polesia
 • 07.06.2011 13:36

Ten facet wije się jak piskorz wie że już popłyną. Do spółki nigdy nie przyjmuje się zdrajców bo jak zdradził zonę to i zdradzi wspólnika.Taki jest Arłukowicz. Jak to nie Polak to po co się nim zajmować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 29.05.2011 23:06

Panie Arłukowicz, trzeba zrobić wszystko, by zakamuflowane komuchy takie jak Pan, nie wróciły do władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kodura Józefina
 • Kodura Józefina
 • 29.05.2011 14:07

jestem już starsza i wjem co pisze wierzyłam w Wałese ale pycha go zgubiła pan prezydent Kwaśniewski naprawde był dobrym prezydentem a teraz naprawde dobrze zgranom parom jest pan Tusk i pan Komorowski aby tak dalej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Dura
 • Maria Dura
 • 17.05.2011 13:08

Panie ARŁUKOWICZ ! Trzeba zrobić wszystko aby KACZYŃSKI doszedł do władzy. Tylko on jeden
jest zdolny przywrócić normany rząd i porządek w POLSCE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 15.05.2011 20:51

Pan Arłukowicz jest doskonałym mówcą , czekam na kampanię wyborczą ,on nie będzie taki ugrzeczniony jak kandydaci PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 12.05.2011 13:04

Rządzą nami teatralne kukły. A jak wiadomo kukłom wsadza się w d..ę kijek, by nimi kręcić. N W24 też ich nie brakuje, chyba że tacy ludzie "mądrzy inaczej" są.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
 • Oświecony
 • 12.05.2011 11:17

Gwiazdy na niebie i znaki na ziemi wskazują, że Kaczyński tych wyborów na pewno nie wygra. Z czego jestem niezmiernie rad. Ale jeszcze większą radością ma dusza się napełnia gdy pomyślę. Że po tym oszołomie nie będzie potomków więc spokojny jestem o byt moich wnuków. Że już chyba drugiego takiego oszołoma w Polsce nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystarczy, że media alienują Kaczyńskiego z mediów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kobe
 • kobe
 • 12.05.2011 10:52

Aj Leon,Leon-przestań marudzić,-za Gomułki i Gierka,chleb kosztował 7-8zł.,a ludzie zarabiali jeszcze mniej.
Nie koniecznie jestem za Tuskiem,ale metoda na Gierka,czy Gomułkę,też nie wychodziła.
Nastały chude chwile,niezależne od Tuska,Jarka,czy innego srarka,-powinniśmy się starać aby jak najkrócej trwały.Więcej optymizmu,nie dołuj mnie-proszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leon
 • Leon
 • 12.05.2011 10:28

Ta trzeba zrobić wszystko by nie powrócił. Jeszcze nie daj boże znów bezrobocie spadnie, wzrost gospodarczy się zwiększy, dług publiczny ustanie i pieniądze do OFE zostaną zwrócone. Trzeba powstrzymać naród Polski przed takim szaleństwem. A z Tuskiem, no cóż wejdziemy w nową erę, w erę radości i szczęścia. Spróbujcie kiedyś kupić chleb w sklepie metodą na Tuska. Podchodzisz do takiej pani sprzedawczyni i mówisz chleb zwykły. Ona 2, 50. A ty na to uśmiechasz się. Ona na to 2,50 A ty uśmiechasz się jeszcze bardziej. Ona na to "Odbiło Panu" Metoda na Tuska nie działa, optymizmem nie zalepi się dziur w portfelu, optymizmem nie znajdzie się pracy. Ale co tam. Trzeba powstrzymać Jarosława przed powrotem do władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.