Facebook Google+ Twitter

Arłukowicz w odwrocie. Zmiana w ustawie. Lekarze nie będą karani

Minister zdrowia ogłosił, że we wtorek projektem zmian w ustawie, która spowodowała protest lekarzy, zajmie się rząd. Ministerstwo wycofuje się z budzących największy sprzeciw przepisów.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakZmiana w art. 48 paragraf 8 ustawy refundacyjnej, uchroni lekarzy od płacenia kar za nieprawidłowe wypisanie recepty. Przepis ten nakłada na medyków odpowiedzialność finansową za wypisanie recepty bez wskazań medycznych lub w przypadku błędnego określenia poziomu refundacji lub uprawnień refundacyjnych pacjenta.

Po zapowiadanych zmianach lekarze nie będą musieli wpisywać stopnia refundacji leków mających jeden poziom refundacji podkreśla Arłukowicz.

Jednocześnie minister chce zachować konieczność wpisywania informacji o odpłatności w przypadku leków stosowanych w najcięższych chorobach.

Tym samym - w przekonaniu ministra - wywiązuje się on ze zobowiązań podjętych 4 stycznia wobec strajkujących.

W ciągu najbliższych godzin możemy spodziewać się ogłoszenia decyzji organizacji lekarskich w sprawie kontynuowania lub zakończenia protestu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Ja bym tam widział inny tytuł tego artykułu, np.: "Bartosz Arłukowicz skonsumowany".
Wzięli gościa z innego podwórka, wystawili na strzał i po kłopocie.
Są czyści i teraz mogą społeczeństwu bredzić o Euro 2012 bez kłopotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena K
  • Irena K
  • 10.01.2012 00:24

I po co tyle zamieszania - w końcu ustąpił ,bo nie miał racji ;ale kto na tym stracił ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr Jaguś Dzisiaj 22:25
================
Przeciez podstawa ustawy powinien byc rachunek/analiza kosztow i zyskow dla kazdej z tych TRZECH grup, której ta ustawa dotyczy, czyli pacjentów, ZUS/FOZ, Aptek. Analiza dostepna przed glosowaniem ustawy na stronie MZ. Bo w koncu ustawa miala jakis cel, ktorego do dzisiaj nie znamy. Oprocz obciazenia kosztami lekarzy. Ktorzy nie maja nic wspolnego z refundacja lekarstw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe ile zaoszczędził Skarb Państwa na tym zamieszaniu z receptami? Minister Rostowski musi być niezadowolony z obecnego obrotu sprawy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzi Pan, pacjentowi czasem trudno dogodzić. Pani doktor, do której chodzę, ma wielu podeszłych wiekiem pacjentów i traktuje ich tak, jak Pan sobie życzy - każdemu poświęca wiele czasu, pozwala się wyżalić (nie tylko na szwankujące zdrowie), przeprowadza staranny wywiad i wyjaśnia szczegóły terapii. I jaki jest skutek? Pacjent przebywający właśnie w gabinecie jest usatysfakcjonowany, a pozostali (w tym samy wieku) złoszczą się, że badanie tak długo trwa i pomstują na lekarkę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle mafia w bialych fartuchach wygrala a takie spiewki ze chodui o poswiecenie wiecej czasu dla pacjentow to bujda bo siedzac w poczekalni z 30 pacjentami do lekarza ktory przyjmuje od 8 do 16 w tym ma godzinna przerwe to wychodzi po 14 minut dla pacjenta, a w tej 30 polowa to soby starsze ktore potrzebuja wiecj czasu niz ludzie mlodzi do przygotowania sie do badania to w sumie jeszcze mniej czasu panie Bartku ja bym nie odpuscil tym lekarzom bo jedni umieja wypisac recepte a drudzy nie jak to sie mowi dla chcacego nic trudnego a z drugiej strony niema to jak nasz slaski system ktory mial byc w calym kraju z ktorego zrezygnowal pisowski minister zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arlukowicz nie kieruje sie ani sumieniem ani etyką lkarska, ani tez zdrowym rozsadkiem, tylko tym, co mu podyktuje Tusk. Natomiast Tuk kieruje sie tym co mowia ci co maja wiecej do powiedzenia. Przeciez nawet najglupszy zrozumie to ze nie dozorca, sprzataczka ani lekarz ma ponosic kare za umyslowa slabosc osob odpowiedzialnych za legislacje.

"Problem polskich lekarzy był omawiany na sobotnim posiedzeniu zarządu UEMS. Europejska Unia Lekarzy Specjalistów krytykuje nowe przepisy refundacyjne. Uważa, że stwarzają problem etyczny między pacjentem a lekarzem, który ma ocenić, czy pacjent może płacić za leczenie.
Naszym zdaniem ta legislacja jest niewłaściwa, dlatego wzywamy polskie władze, by znalazły rozwiązanie niepokojących nas problemów- powiedział naszej korespondentce przedstawiciel zarządu Unii Lekarzy Zlatko Fras. Informacja o problemach polskich medyków zostanie przekazana Komisji Europejskiej i europarlamentowi."

Komentarz został ukrytyrozwiń
PAM Rybacka
  • PAM Rybacka
  • 09.01.2012 18:12

Fotograf , który zrobił pani Anni zdjęcia to jest profesjonalista w w kazdym calu .Zresztą autorka też ma fotogeniczną i piękna twarz .
Co do tej notki , jest OK.
"Minister zdrowia ogłosił, że we wtorek projektem zmian w ustawie, która spowodowała protest lekarzy, zajmie się rząd. Ministerstwo wycofuje się z budzących największy sprzeciw przepisów."
Skonkluduje to tak ;Bartosz Arłukowicz kierując się przede wszystkim dobrem pacjenta postąpił tak jak mu sumienie na to pozwala .Zrobił najlepiej jak w tej sytuacji mógł postąpić .Kieruje się tą maksyma -Primum non Nocere i chwała mu za to .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.