Facebook Google+ Twitter

ARM liderem cenowym. Intel i AMD nie mają szans?

Według producentów netbooków podzespoły AMD i Intela będą niedługo zbyt drogie, by konkurować z alternatywami od ARM. Pod względem cen ARM, obecnie nie ma sobie równych, właśnie jako dostawca procesorów do netbooków.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Intel_Core_i5_750_1.jpg&filetimestamp=20091111153503 / Fot. fot.pl.wikipedia.orgJednakże zarówno Intel, jak i AMD, nie składają broni. Intel już zaprezentował procesory w technologii 32 nanometrów, gdzie pobór mocy oscyluje na poziomie 11 W. Kolejne procesory z serii Atom posiadać będą jeszcze mniejszy apetyt na energię. Saltwell (32nm), Silvermont (22nm) oraz Airmont (12nm), pojawiać się mają sukcesywnie od połowy tego roku i pobierać o wiele mniej prądu niż poprzednicy.

Jak podaje di.com.pl, AMD planuje wypuszczenie na rynek procesor Hondo, gdzie pobór mocy będzie na poziomie 5 W. W 2013 roku planowany jest następny procesor o nazwie Temash, który będzie zadowalał się tylko 2 W.

Specjaliści uważają, że przełomowy dla Intela i AMD będzie rok 2013, w którym powinna nastąpić duża obniżka cen oraz wejdzie na rynek nowy system Microsoftu, czyli Windows 8. Wtedy sytuacja może odwrócić się na niekorzyść ARM.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.