Facebook Google+ Twitter

Armagedon straszy. Polacy panicznie boją się końca świata?

Od wieków ludzkość snuła wizje na temat bliskiego końca świata. Szamani, magowie i wróżki wyznaczali różne daty, które jednak nigdy się nie sprawdziły. Teraz zaczyna panować w ludziach wiara w przepowiednię Majów.

Podczas kiedy politycy ćwiczą w Sejmie liczbę 67, która wymusi na Polakach obowiązek pracy, zanim przejdą na emeryturę, badacze z USA chcą wiedzieć, na ile jesteśmy przekonani do liczby 2012, która według cywilizacji Majów ma oznaczać termin końca świata. I co się okazuje? Spośród 20 narodów objętych badaniem, Polacy plasują się w grupie, która najbardziej wierzy, że w tym roku nastąpi koniec świata.

Badanie prowadziła międzynarodowa firma "Ipsos Global". Objęła nim mieszkańców przeszło 20 krajów świata. Chciała poznać ich postawę i stosunek do teorii, wedle której wysokorozwinięta cywilizacja Majów, zamieszkała ongiś na obszarze dzisiejszego Meksyku, przewidziała, że koniec świata nadejdzie 21 grudnia 2012 roku.

W różnych teoriach, które próbują interpretować przyczyny końca świata, czyli armagedonu w wydaniu Majów, najczęściej powtarza się ta, że nadejdzie on w wyniku uderzenia w Ziemię asteroidy, albo "przebiegunowania Ziemi" lub wybuchu wielkiego wulkanu. Takie wydarzenie mogłoby ludziom zgotować podobny los, jaki dotknął kiedyś ogromne i silne dinozaury.

W swoim raporcie, firma "Ipsos Global" twierdzi, że im bliżej do 21 grudnia 2012 roku, tym ludziom na całym świecie "przestaje być do śmiechu". Według Ipsos Global, co dziesiąty mieszkaniec Ziemi wierzy w nadejście końca świata w 2012 roku, a 8 proc. odczuwa z tego powodu strach.

Boi się końca świata 9 proc. Amerykanów, 8 proc. Węgrów i Włochów, 7 proc. Hiszpanów i 6 proc. Francuzów - czytamy na stronie emetro.pl. Ale najmniej boją się Brytyjczycy i Niemcy - po 5 proc. Natomiast w Polsce koniec świata straszy 13 proc. osób i pod tym względem jesteśmy w ścisłej czołówce światowej. Nieco bardziej od Polaków boją się Rosjanie - 14 proc., a tuż za nami są Chińczycy - 12 proc., Turcy i Japończycy - po 11 proc.

Dlaczego na tle innych narodów, Polacy boją się aż tak bardzo bliskiego końca świata? W nowojorskim oddziale firmy Ipsos Global, która prowadziła badania, powiedziano, że według ekspertów, wszystko zależy od natężenia strachu panującego w różnych narodach. "Oceniamy, że strach jest silniejszy w krajach, gdzie mieszkańcy łatwiej dają wiarę rzeczom nadprzyrodzonym" – usłyszał dziennikarz portalu "Metro" od osoby, która nadzorowała przebieg badań.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 12.05.2012 12:11

Tyle w temacie: https://bit.ly/K1cqvD

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiadomo ze coś sie, zaczęło to i skończyć się musi tylko kiedy to tylko Bóg wie .!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naukowcy amerykańscy donoszą, że koniec świata w tym roku jest odwołany! Jak donoszą wiarygodne źródła CBNDM o następnym konkretnym terminie doniesie CNN, bo oni będą mieć najwcześniej dostęp do super tajnych danych - poinformował Mike`a Strimmera z CNN dyrektor CBNDM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.