Facebook Google+ Twitter

Armia będzie prezentować oferty na targach

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2008-04-11 18:18

Wojskowi chcą przekonywać bezrobotnych rezerwistów oraz kończącą szkoły młodzież do założenia munduru. Swoją ofertę armia zaprezentuje podczas Europejskich Targów Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji, które w czerwcu odbędą się w Urzędzie Wojewódzkim.

Pokażemy nasz sprzęt. Będą też żołnierze ze śląskich jednostek - mówi ppłk. Zbigniew Sieradzy, komendant WKU w Katowicach.

Armię zaprosił na Targi ich organizator, Wojewódzki Urząd Pracy. - Zachęcamy też Powiatowe Urzędu Pracy w regionie, by zapraszały przedstawicieli wojska na swoje targi - dodaje Aleksandra Skalec z biura prasowego WUP-u.

Dla wojskowych konieczność zachwalania munduru na targach pracy to nowa sytuacja. Do tej pory co roku mogli liczyć na kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy z poboru. Ostatni poborowi opuszczą jednak koszary w przyszłym roku i dowódcy jednostek zastanawiają się, kim zapełnią luki w szeregach. Już teraz zresztą w części śląskich oddziałów brakuje zawodowych żołnierzy. Najbardziej poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kategorii C oraz C+E. Sposobem na wyjście z tej sytuacji mają być szkolenia dla zarejestrowanych w "pośredniakach" bezrobotnych, posiadających prawo jazdy kategorii D.

Armia oferuje zawodowym szeregowcom 2200 zł brutto, wyżywienie, służbowe mieszkanie oraz perspektywę przejścia na emeryturę już po 15 latach służby.

Michał Wroński
-
POLSKA Dziennik Zachodni
dn

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.