Facebook Google+ Twitter

"Armia" bez "Krzyżyka" i "Dra Kmiety"?

Legendarny polski zespół "Armia" zawiesił współpracę z perkusistą Tomaszem Krzyżaniakiem i Basistą Krzysztofem Kmiecikiem z powodu odmiennych wizji funkcjonowania zespołu. Nagranie nowej płyty przesunie się przez to o kilka miesięcy.

Armia podczas koncertu / Fot. Rafał Nowakowski & Grzegorz Kszczotek, CC 2.5, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Armia_band_playing_live.jpg&filetimestamp=20061009111206Oświadczenie w tej sprawie pojawiło się 11 kwietnia na stronie www.armia.art.pl.

Wokalista i lider zespołu Tomasz Budzyński na oficjalnym forum Armii założył wątek zatytułowany "Sprawy wewnętrzne", w którym wyjaśnił szczegółowo przyczyny zaistniałej sytuacji. Podobno "Krzyżyk" i "Kmieta" oświadczyli reszcie, że w przypadku, gdyby doszło do pokrywania się terminów koncertów "Armii" i zespołu "Luxtorpeda" (Projekt Roberta "Litzy" Friedricha), ten pierwszy ma szukać zastępców.

Oglądaj też: Koncert zespołu Armia. Zdjęcia

Tomasz Budzyński w swoim oświadczeniu na forum stwierdził, że na takie rozwiązanie reszta zespołu nie może się zgodzić. Informacje o zawieszeniu współpracy wywołały spore zamieszanie i gorącą dyskusję wśród fanów grupy. Wielu z nich bardzo ceniło sobie skład z albumu "Der Prozess", wydanego w 2009 r. i uznanego przez wielu za najlepszą płytę od czasów "Legendy" - nagranej na początku lat 90. "Der Prozess" był pierwszym wydawnictwem "Armii", na którym zagrał "Krzyżyk", zbierając przy tym bardzo dobre opinie krytyków i fanów muzyki niezależnej.

Z kolei "Dr Kmieta" był w "Niewidzialnej Armii" prawdziwym weteranem. Nieprzerwanie trwał na swoim stanowisku od 1999 r. Dzięki zdobytemu w zespole doświadczeniu wnosił wiele dobrego do brzmienia całej grupy, a jego gra z płyty na płytę i z koncertu na koncert była coraz lepsza.

Premiera nowego utworu zespołu Armia - posłuchaj już teraz!

Zespół znalazł jednak zastępstwo i w sesji nagraniowej do nowego longplaya wezmą udział perkusista Piotr "Stopa" Żyżelewicz i basista Paweł Piotrowski, czyli sekcja rytmiczna z "Triodante" - albumu uznanego przez część fanów "Armii" za najlepszy w dorobku grupy. Obaj muzycy zagrali również razem na płycie "Duch". Nic jednak nie wiadomo w sprawie ewentualnego uczestnictwa wyżej wymienionych artystów w koncertach zespołu. "Stopa" wciąż gra w "Voo Voo", do którego odszedł właśnie z "Armii", więc przy ewentualnej kolizji terminów znowu będzie trzeba szukać perkusisty. Oczywiście są to tylko moje własne przewidywania.

Nie ulega za to wątpliwości, że dla "Armii" nadszedł bardzo trudny okres. Po odejściu utalentowanego gitarzysty i kompozytora Pawła Klimczaka nic nie wskazywało na kolejny rozłam. Zespół prezentował na koncertach bardzo wysoką formę. W ciągu jednego roku nagrał dwie bardzo dobre płyty... Mam jednak nadzieję, że skład tego ważnego dla polskiej muzyki rockowej zespołu w końcu się ustabilizuje, dając nam przy tym jak zawsze dużo dobrej muzyki.

Czytaj też: Armia bez Pawła Klimczaka?

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W związku z ciężkim stanem po wylewie raczej na pewno nie nagra tej płyty. Pozostaje tylko modlić się o jego szybki powrót do zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
trl
  • trl
  • 05.05.2011 00:48

Nie wiadomo na ile Stopa będzie nagrywał płytę z Armią, bo kilka dni temu miał wylew.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.