Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8161 miejsce

Armia bez Pawła Klimczaka?

"Zespół ARMIA zakończył współpracę z gitarzystą Pawłem Klimczakiem. Dziękujemy Pawłowi za wspólne granie na przestrzeni ostatnich lat i jego wkład w muzykę zespołu". - Taką informację możemy znaleźć na oficjalnej stronie zespołu.

na zdjęciu od prawej: Paweł Klimczak, Tomasz Budzyński, Rafał Giec / Fot. Radek KisielewskiZespół Armia powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi. Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku "Legenda" oraz "Triodante" z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej.

Grupa potwierdziła swoją klasę, dając setki koncertów w całej Polsce (m.in. z Killing Joke i New Model Army z Wielkiej Brytanii) i biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą. W ostatnim roku zespół wydał dwie płyty, mocno rockowy koncept-album "Der Prozess" i "Freak", który prezentuje całkowicie nowe oblicze grupy, taka podróż z elementami free jazzu i awangardy muzycznej.

 / Fot. Radek KisielewskiW ciągu dwudziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny polskich muzyków, a wśród nich do wczoraj również znany i bardzo ceniony gitarzysta Paweł Klimczak.

Urodzony 20 sierpnia 1973 roku w Poznaniu, polski gitarzysta i kompozytor. Od 2007 roku spełniający się zawodowo, jako pilot PLL LOT (o czym, jak sam wiele razy podkreślał, marzył od zawsze). Grający m.in. w zespołach Armia, Lombard, 2Tm2,3, Syndicate, a także projekcie solowym Tomasza Budzyńskiego. Muzyk ceniony zarówno przez ludzi w świecie muzycznym polskiej sceny rockowej, jak i przez setki fanów, którzy doceniali zarówno jego warsztat, osobowość sceniczną, jak i kompozycje.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No i Paweł - bardzo dobry muzyk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko pogratulować. Bardzo dobry materiał o bardzo dobrej muzyce. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.