Facebook Google+ Twitter

Armia już dziś wieczorem w Toruniu

Toruńscy fani Tomasza Budzyńskiego już za kilka godzin, będą mogli posłuchać na żywo jego armijnych rockowych dźwięków.

Armia / Fot. Radek KisielewskiZespół wystąpi z okazji XIII edycji Song Of Songs Festival, rozpoczynającej się dziś od godz. 16 w Toruniu (więcej na temat festiwalu: link). Podczas koncertu zespół raz jeszcze będzie obchodził swoje 25-lecie. Wielki jubileuszowy koncert odbył się 11 czerwca w Warszawie (link).

Przypomnijmy...

Zespół stworzyli Tomasz Budzyński, Sławomir Gołaszewski i Robert Brylewski. Pierwotnym nurtem muzycznym jest punk, lecz od dawna zespół w swoim repertuarze posiada rozbudowane utwory, charakterystyczną cechą jest eksperymentowanie z różnymi melodiami, instrumentami i treściami oraz wysokie ambicje muzyków wchodzących w skład grupy.

Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, co znajduje odzwierciedlenie w stylistyce dominującej w różnych okresach działalności zespołu. Charakterystyczne jest też wykorzystanie instrumentów dętych, a przede wszystkim waltorni, na której obecnie gra Jakub Bartoszewski. Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej.

Grupa potwierdziła swoją klasę, dając setki koncertów w całej Polsce (m.in. z Killing Joke i New Model Army) i biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. W ostatnim roku zespół wydał dwie płyty, mocno rockowy koncept-album „Der Prozess”, którego promujące koncerty są niezwykłymi parateatralnymi wydarzeniami. I "Freak", który prezentuje całkowicie nowe oblicze grupy, taka podróż z elementami free jazzu i awangardy muzycznej.

Zespół wystąpi w składzie:
Tomasz „Budzy” Budzyński - vocal
Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak - perkusja, instrumenty perkusyjne
Rafał „Frantz” Giec - gitara
Krzysztof „Kmieta” Kmiecik - gitara basowa
Jakub Bartoszewski - waltornia.

Festiwal odbywa się w plenerze, w obrębie ruin Zamku Krzyżackiego i średniowiecznej Fosy Staromiejskiej na toruńskiej Starówce. Planowana godzina koncertu zespołu ARMIA - 23

Źródła:
Oficjalna strona festiwalu
Oficjalna strona zespołu Armia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marek. Wygogluj "Siekiera", gdyż z tego się Armia wywodzi. A zaczęło się w 1984 r. w Jarocinie na małej scenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka. Aż sobie chyba odświeżę Legendę ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.