Facebook Google+ Twitter

Armia musi pożyczać lekarzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-09 07:26

Polskich żołnierzy w Afganistanie będą leczyć Ukraińcy - pisze "Rzeczpospolita". Minister obrony Bogdan Klich zawarł wstępne porozumienie z Ukrainą, która zgodziła się wypożyczyć na potrzeby polskiej misji swoich wojskowych lekarzy. Mieliby służyć w szpitalu polowym w polskiej bazie w Ghazni.

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", resort obrony poprosił władze Ukrainy o wypożyczenie lekarzy konkretnych specjalizacji, których brakuje w polskiej armii. MON szczególnie zależało na ortopedach, chirurgach i anestezjologach.

Gazeta pisze, że trzeba było prosić o pomoc Ukrainę, gdyż polska armia nie jest w stanie zabezpieczyć medycznie naszych żołnierzy. Lekarze odchodzą z wojska, gdyż w cywilu więcej zarabiają. Ponadto - jak powiedział gazecie jeden z wojskowych medyków - ich dochody nie są uzależnione od stopnia tak jak w wojsku.

Zarówno były dowódca Wojsk Lądowych Waldemar Skrzypczak jak i wiceszef BBN Witold Waszczykowski uważają za niedopuszczalne to, że nasza armia sama nie potrafi zapewnić pełnej opieki medycznej własnym żołnierzom.

Wynagrodzenie ukraińskich lekarzy ma pokryć strona ukraińska - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.