Facebook Google+ Twitter

Armia zbuduje żołnierzom mieszkania

Przekształcenie polskiej armii na zawodową wymusza powstanie tysięcy nowych mieszkań dla wojskowych.

 / Fot. Paweł Miecznik, "Głos Wielkopolski"Polska armia w planach ma liczyć 150 tys. zawodowych żołnierzy i im wszystkim trzeba zapewnić dach nad głową. Tym zadaniem obarczona została Wojskowa Agencja Mieszkaniowa, która obecnie ma w posiadaniu 45 tys. mieszkań. - W przyszłym roku powstanie kolejny tysiąc lokali, przez co będziemy w pierwszej trójce krajowych deweloperów - mówi Paweł Kossecki serwisowi bankier.pl, powołany miesiąc temu na szefa Agencji.

- Jeśli chcemy przyciągnąć nowych ludzi do armii, musimy dać im dach nad głową. (...) żołnierz zmienia garnizony, (...) przeprowadza się z jednego końca kraju na drugi. Baza mieszkaniowa musi być na to przygotowana - tłumaczy Kossecki bankierowi.pl.

Do tej pory wojskowi z reguły mieszkali w internatach, jednak teraz ma się to zmienić. Budowa nowych mieszkań ma ruszyć z kopyta. Po reformie żołnierz będzie mógł także wynająć mieszkanie cywilne a armia mu do tego dołoży. Wojsko pomoże też w kupnie nowego już po zakończeniu służby, udzieli odprawy mieszkaniowej oraz dołoży starań aby mundurowi otrzymali potrzebny im kredyt.

Z przepisów ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 czerwca 1995 wynika, że statutowym obowiązkiem Wojskowej Agencji Mieszkaniowej wynikającym jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych żołnierzy pełniących zawodową służbę wojskową.

Źródło: bankier.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.08.2008 15:11

Bład, być może celowy,polega na ogłoszeniu pomysłu, idei, a dopiero potem dopasowuje się do niej budżet resortu. Wymuszanie kolejnych sum skończy się na słowach i tyle dymu z armat, których wojsko ma za mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się, że jedynym skutkiem likwidacji poboru bedzie zanik "fali". Po roku okaże się, że trzeba będzie powrócić do poboru, bo będzie grozić krach armii. Już na początku naszej państwowości w 20-tym wieku też tego próbowano. Opowiadał mi o tym mój ojciec, który był zawodowym podoficerem. Wtedy też bardzo szybko z tego zrezygnowano. Przede wszystkim z przyczyn logistycznych ale i dyscyplinarnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.08.2008 09:01

Czekają nas kolejne przekręty przekręty paliwowe, mieszkaniowe, a profesjonaliści zasilą po przeszkoleniu gangi i zatrudnią się jako psy wojny na frontach całego świata. Słowem... internacjonalizm w każdym calu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hm czy mi się wydaje czy kiedyś armia miała mieszkania dla żołnierzy i je sprzedała?
Moim zdaniem najlepiej by było zbudować całe miasteczko dla wojskowych i ich rodzin tak jak to jest przy bazach w hameryce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.