Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31712 miejsce

Arne Schmitt dał koncert we Wrocławiu

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2009-10-22 18:04

Pan Biała Rękawiczka przepędzony z warszawskiej Starówki pojawił się wraz ze swoim fortepianem we Wrocławiu.

Niemiecki muzyk, Arne Schmitt zagrał dziś na wrocławskim rynku. Tuż pod pręgierzem, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc we Wrocławiu ustawił swój fortepian i zaczął grać. Dźwięki wydobywające się z instrumentu, pomimo chłodu zaczarowały cały rynek. Wokół artysty zebrał się tłum ludzi. Wszyscy stali w kompletnej ciszy. Ot, takie fortepianowe czary.

Arne Schmitt, niemiecki muzyk podróżuje ze swoim fortepianem po całej Europie, koncertując na wolnym powietrzu i w rozmaitych miejscach. Gra zawsze w białych rękawiczkach. Dworce kolejowe, malownicze uliczki, wszędzie gdzie tylko się pojawia wzbudza ogromne zainteresowanie. W ten sposób promuje swoją muzykę i płyty, które regularnie nagrywa. Sam też finansuje swoje podróże.

Na początku października artysta chciał zagrać w Warszawie, jednak tamtejsza straż miejska zagroziła mu 500-złotowym mandatem. Dlaczego? Jak tłumaczono, w tej sytuacji nie chodziło o zakłócanie spokoju, ale o brak pozwolenia na "trwałe zajęcie pasa ruchu drogowego”. Co ciekawe, pianista przed rokiem grał już na pl. Zamkowym i wtedy nikt nie wymagał od niego żadnego pozwolenia. Sytuacją zbulwersowani byli internauci, którzy na licznych forach internetowych komentowali sytuację.

Dzisiaj nikt nie przeszkadzał artyście. Warto dodać, że nie była to pierwsza wizyta muzyka w stolicy Dolnego Śląska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

ozon-007
 • ozon-007
 • 03.12.2011 21:05

A ja go słuchałem 29 listopada w Krakowie. FANTASTYCZNIE

Komentarz został ukrytyrozwiń
mariola
 • mariola
 • 27.09.2011 09:45

24.09.11r spacerując po wrocławskiej starówce usłyszałam rozlegający się dźwięk grającego fortepianu...to był ON Arne Schmitt...ten gościu ma naprawdę talent...stałam wsłuchana w muzykę..to było niesamowite uczucie:)którego nikt nie zrozumie dopóki sam nie usłyszy...życzę Wam żebyście kiedyś idąc tak w dal usłyszeli jak On pięknie gra

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fank
 • Fank
 • 01.02.2011 22:23

Słuchałam Arne w Rewalu na molo, zachód słońca i dźwięki płynace z jego fortepianu robiły niesamowite wraźenie i mozna było się rozpływac:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • M Mi
 • 03.02.2010 12:52

cd.. Dokładnie pod Kolumną Zygmunta ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • M Mi
 • 03.02.2010 12:34

21 listopada słuchaliśmy Arne'go na warszawskiej starówce... koncert piękny, klimat mimo zimnej pogody bardzo pasował do otoczenia ;) kupiliśmy płytę. Pozdrawiamy. Jednak w stolicy nie jest czasem aż tak źle :>

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 04.12.2009 22:42

14 listopada słuchaliśmy (z żoną, córką i synem ) muzyki w jego wykonaniu na rynku we Wrocławiu. Było to ok.ósmej wieczorem. Początkowo myśleliśmy, że jest to muzyka "z głośników", bo słychać ją było dobrze na całym rynku i napływała z każdej strony. Kupiliśmy płytę i słuchamy nagrań najczęściej podczas jazdy samochodem. I choć preferuję klasyczny rock i metal, muzyka fortepianowa w wykonaniu A.S. bardzo mi się podoba. Polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.