Facebook Google+ Twitter

Arogancja i pycha naszych wybrańców

Jeszcze niedawno nasi "podziemni" działacze opozycyjni twierdzili, że komuna to tylko pycha i arogancja. Twierdzili też, że władza uzasadnia swoje działania niskiego lotu argumentami. Jednym z takich działaczy był Jerzy Kropiwnicki...

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jerzy Kropiwnicki do poniedziałku był prezydentem Łodzi. Przegrał referendum i został odwołany. Z prawdziwym niesmakiem oglądałem relację telewizyjną z konferencji prasowej przed Urzędem Miasta. Dziennikarze są przecież wyrazicielami opinii społeczeństwa - społeczeństwa, któremu p. prezydent miał służyć. Zapytany o komentarz do wyników referendum za całą odpowiedź miał tylko: "To kłamstwa SLD i obłuda PO - nie mam więcej komentarzy".

Przyznaję, że gdy to usłyszałem zrobiło mi się smutno. Przecież jeszcze niedawno byli działacze opozycyjni z kręgów, z których p. Kropiwnicki się wywodzi to byli szanowani ludzie. Co się z nimi
porobiło? Czy on nie widzi, że odwołany został dlatego że łodzianie mieli dość jego metod sprawowania władzy? Czy nie oglądał licznych wywiadów, sond ulicznych jakie dziennikarze przeprowadzali na ulicach naszego miasta przed referendum? Czy kłamstwami SLD i obłudą PO udało się tylu ludzi przekonać aby przyszli głosować? Czy jego zachowanie to nie jest jaskrawy przykład właśnie owej pychy i arogancji, o którą jeszcze niedawno tak łatwo oskarżano komunę?

Przykłady aroganckiego zachowania polityków można mnożyć. Paweł Piskorski nie potrafi się rozliczyć ze zbyt dużych i nieuzasadnionych, zdaniem władz, skarbowych dochodów - przeprowadzoną u niego rewizję publicznie nazywa atakiem politycznym. Andrzej Lepper miał sprawy sądowe (np. za wysypywanie zboża nie będącego jego własnością), ale zgodne z prawem działania władz to był jego zdaniem polityczny atak na Samoobronę... Z takim traktowaniem prawa przez ludzi, którzy przecież chcą władzy po to aby to prawo stanowić i powinni być przykładem jak to prawo przestrzegać, stykamy się niemal każdego dnia. Kiedyś ludzie Ci byli szanowanymi działaczami.

Czy rzeczywiście nie potrafią oni przyznać, że popełniali błędy? Przecież polityk zawsze ma szansę wrócić. Ale czy jest to możliwe dla polityka, który utracił szacunek ludzi, którym miał służyć? Czy nie czas aby takimi zjawiskami, piętnowaniem ich zajęli się dziś... dziennikarze?
Wstyd panie Kropiwnicki, wstyd...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Status guo nie pozwala przyznawac się do błędów. Nie pozwala używac słów: przepraszam, wybacz. Bo to jest przyznanie się, bo to oznaka słabości. Niestety w tzw. życiu również obserwujemy podobne zachowania. Chamstwo i buta. Miast ciepła, serdeczności, uczciwości i odpowiedzialności za siebie i własne słowa. Niestety, najczęściej: nie wiem, nie pamiętam, to nie ja.
A ostatnio wybrańcy nadają, że są wyśmienici tylko społeczeństwo nie dorasta.
Jak zazwyczaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry temat i wciąż na czasie, niestety. Jak widać, człowiek jest marną istotą, a polityk w szczególności. Problem w tym,że -w momencie wyborów-wyborcy raczej nie znają skrzętnie skrywanych wad polityków.Sztuka polityki polega m.in na celowym kłamstwie, obiecywaniu gruszek na wierzbie i zdolności wciskania kitów społeczeństwu.

Poza tym, ocena przydatności pewnych cech charakteru zależy od sytuacji otoczenia. Jeżeli był stan wojenny to taki szalony raptus jak Kropiwnicki pasował jak ulal. Lepper dobry byłby na czas walki z okupantem niemieckim w czasie okupacji, a Piskorski-byłby wychwalanym bohaterem narodowym, gdyby oszukiwał np. władze carskie w czasie zaborów, wciskajac im kit o żródle pochodzenia lewych pieniedzy.
Ktokolwiek ogladał onegdaj amerykanski film "Król szczurów" to wie, jak szybko powstaja i upadaja autorytety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.01.2010 16:02

Brawo! Gratuluję refleksji oraz - oczywiście - tekstu! 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potrzebny artykul dla życia politycznego nie tylko w Polsce!! Dziękuję i pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.