Facebook Google+ Twitter

Ars Cameralis 2010 - początek już w najbliższą sobotę

"Ars cameralis" to łacińskie określenie na sztukę kameralną, która już po raz dziewiętnasty jest clue śląskiego festiwalu. Od soboty 6 listopada kolejna dawka wrażeń artystycznych, które warto w telegraficznym skrócie zaanonsować.

Początek festiwalu zdominuje płeć piękna - przez pierwsze dni spotkamy się z czterema wyjątkowymi kobietami. Zaczną Rykarda Parasol i Emily Jane White 6 listopada o godzinie 19:00 w katowickim klubie jazzowym Hipnoza. To duet intrygujących koncertów, bo Rykardę i Emily łączy tylko niski i ciepły tembr głosu, a dzieli cały artystyczny efekt. Ta pierwsza jest poetycko-rockową femme fatale, porównywalną z PJ Harvey, albo - jak czytamy na stronie - z Nickiem Cave'm. Ta druga jest artystką lirycznych, tęsknych songwriterskich piosenek. Rykarda pasuje do głośnego San Francisco, Emily Jane bliżej chyba emocjonalnie do Skandynawii.

Po tej kobiecej konfrontacji - Ute Lemper, niemiecka pieśniarka, wystąpi w Centrum Kultury w Katowicach z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO, której przymiotami zachwycałam się już przy okazji występu z Prefuse 73 na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w tym roku. Ute Lemper - znana także jako aktorka, między innymi z musicalu "Koty", nawiązuje klasyczną szkołą i sposobem śpiewania do przedwojennych czasów dobrej piosenki kobiecej, z Marlene Dietrich na czele. Jej kabaretowo-jazzowa ekspresja zainauguruje oficjalnie Ars Cameralis 7 listopada, o godzinie 19:30.

Redakcja poleca / Fot. W24A we wtorek - dla uświetnienia kobiecych wieczorów - znakomita Laurie Anderson w koncercie autorskim i solowym, zatytułowanym "Transitory Life". Będzie to retrospektywny, skondensowany koncert wybranych utworów artystki, zagranych na skrzypcach i doprawionych elektroniką oraz wokalem. To druga wizyta artystki w Polsce w tym roku - ale pierwszy koncert zagrany w pojedynkę. Znając uwielbienie Laurie dla Dalekiego Wschodu, będzie to mocno mantryczny występ. Tym razem - 20:00 w Chorzowie, Teatr Rozrywki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.