Facebook Google+ Twitter

Ars Cameralis 2012 odsłania pierwsze karty

Kto zwątpił już w powrót w tym roku festiwalu Ars Cameralis, ten na szczęście się mylił - niepokojąco długa cisza została przerwana i katowicko-śląska impreza ogłasza pełną gotowość i pierwszych artystów.

 / Fot. Materiały prasoweFakt, wydawało się już, że nad XXI edycją Ars Cameralis zawisły czarne chmury i niestety nie uda nam się zgubić w śląskich przestrzeniach w tym roku. Na szczęście forumowicze mówili o pogłoskach, że na imprezę wybiera się Tinariwen i to dało odrobinę nadziei. Teraz już znane są nazwiska większości artystów, muzyków, fotografów, malarzy, reżyserów teatralnych, którzy zawitają w listopadzie na Śląsku i po raz kolejny stworzą wspólnie jedną z najlepszych imprez artystycznych w kraju.

Wiadomo już więc, że 7 listopada koncertem Marka Lanegana w Katowicach w Hipnozie zainaugurowany zostanie miesiąc z Ars Cameralis. Wiadomość to nie lada, bo Mark to jedna z chodzących legend alternatywy i jeden z bardziej charyzmatycznych wokali, jakie znam.

Dzień później - jedna z ważniejszych postaci w eklektycznych elektroniczno-soulowych mieszankach muzycznych i ulubieniec festiwali europejskich od dłuższego czasu, czyli Twin Shadow, pojawi się także w Hipnozie w Katowicach.

9 listopada - ciekawy polski projekt z wieloma zagranicznymi doświadczeniami muzycznymi, ale i kinematograficznymi, czyli Ela Orleans, zagra w kameralnej Szufladzie w Chorzowie. Zapraszam do prześledzenia biograficznych wątków i próby rozstrzygnięcia czym są te "filmy dla uszu" na stronie Ela Orleans.


14 listopada zwolennicy śpiewania i grania po polsku mają szansę trafić do punkowego nieba za sprawą występu Brygady Kryzys w Gugalandrze w Katowicach. I to połączonego z promocją książki!

15 listopada w Rondzie Sztuki w Katowicach rozpocznie się na dokładkę jedna z najciekawszych wystaw w Polsce - pokazane zostaną grafiki Pabla Picasso!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.