Facebook Google+ Twitter

Ars Cameralis - kameralny Śląsk z mocnym festiwalem

Wszystkim zainteresowanym sztuką niszową i ambitną warto polecić interesujące wydarzenie - listopadowy festiwalu Ars Cameralis, który odbędzie się w kilku śląskich miejscowościach.

Silesia zaczyna kojarzyć się mi coraz bardziej z alternatywą, zaprzeczeniem popkultury. Interesujący artyści, niebanalne miejsca i fascynujące projekty coraz silniej promują ten dotychczas, przede wszystkim, industrialny region.

W charakterystykę tę idealnie wpasowuje się kolejne przedsięwzięcie - Górnośląski Festiwal Sztuki Kameralnej Ars Cameralis Silesiae Superioris. Siedemnasta jego edycja ma promować region jako ośrodek różnorodnej, fascynującej sztuki wielu dziedzin. Co roku proponuje barwny, zaskakujący program, w którym to, co klasyczne, miesza się z nowoczesnością, teatr splata się z fotografią, muzyka z poezją. Polecam tegoroczną, zbliżającą się wielkimi krokami edycję imprezy - synkretyczną, inspirującą, z wieloma gośćmi, których śmiało nazwać można gigantami współczesnej sztuki.

Gorąco zachęcam do zainteresowania się festiwalem - wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.cameralis.art.pl. A na zachętę przedstawiam kilka zapowiedzi wydarzeń z zupełnie różnych półek sztuki, które warto zobaczyć.

13 listopada 2008 roku (czwartek), godz. 17. Wystawa masek „Skórzane oblicza” Teatr Śląski, Katowice, Rynek 2.

Fascynująco zapowiada się wystawa masek nawiązujących do estetyki komedii dell' arte autorstwa Stefano Perocco di Meduna. Jego zainteresowanie rubasznym, karnawałowym światem kreowanym przez włoskich artystów zaowocowało artystyczną pracą nad maskami używanymi później przez aktorów teatralnych oraz w teatralnych scenografiach. Stefano Perocco prowadził kursy w Akademiach, Szkołach i Uniwersytetach. Współpracował z Teatro di Leo Leo Berardinisa, grupą teatralną Improvviso Luki Franceschiniego, Théâtre de l’Evil Guy Pionego, Théâtre du Centaure Camillego i Manolego, grupą teatralną Faux Magnifico Taniego Cafiero, szkołą Veneziainscena Adriano Jurissevicha, szkołą Kiklos Giovanniego Fusetti oraz Akademie Albatros Carlo Boso. Wstęp na wystawę jest wolny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.