Facebook Google+ Twitter

Ars Cameralis w Sosnowcu z Jane Birkin w roli głównej

Z kim wam się kojarzy Jane Birkin? Aktorka? Piosenkarka? Muza? Gainsbourg? Może znany i tropiony na całym świecie model torebki Hermesa? Wszystkie tropy prowadzą i tak do pięknej Brytyjki, nazwiskiem Birkin właśnie, która pojawi się na tegorocznym Ars Cameralis w Sosnowcu. Wiadomości24 patronują przedsięwzięciu.

 / Fot. Jane BirkinArs Cameralis lubi diwy i kobiety wielkiej klasy. Rok temu chociażby, takimi kobietami o nieograniczonym wprost temperamencie i wielkim talencie były Ute Lemper i Rykarda Parasol, nie zapominając rzecz jasna o brawurowej Laurie Anderson, damie awangardy. W tym sezonie, na dwudziestą edycję festiwalu, zaproszono jedną wielką damę muzyki, ale za to jaką: legendarną aktorkę i piosenkarkę Jane Birkin.

Ten festiwal uświetni swą obecnością jeszcze jedna uzdolniona dama: Asia Bronisławska, znana jako wokalistka The Complainer and the Complainers lub jako solistka Asi Mina.

Jane Birkin, urodzona w 1946 roku artystka, znana jest jako aktorka o
nieprzeciętnej urodzie albo jako partnerka Brigitte Bardot z "Don Juana", kobieta Serge'a Gainsbourga i matka Charlotte, żona kompozytora Johan Barry'ego, ostatnio nawet reżyserka i orędowniczka demokracji w Birmie oraz pracowniczka organizacji humanitarnych w wielu innych państwach, w szczególności w Afryce.

Najważniejszym momentem w jej życiu był chyba jednak okres, gdy pozostawała w związku z Gainsbourgiem. Wspólnie nagrali powszechnie znany, naładowany erotyzmem utwór "Je t'aime... moi non plus". Przez trzynaście lat intensywnego związku napisał dla niej materiał na wiele płyt. Wspólnie wydali nawet album "Jane Birkin/Serge Gainsbourg" w 1969 roku. Choć porzuciła go dla innego mężczyzny, reżysera Lou Doillona, to ta postać odbiła się w jej życiu najwyraźniej - i to do niej odwoła się podczas śląskiego występu.

Jane Birking singing Gainsbourg "Via Japan" - to połączenie Gainsbourga i jego koncepcji pisania piosenek (w dokładnie dwie dekady od jego śmierci) z tragedią tsunami w Japonii w tym roku oraz fascynacji japońską kulturą. Nie zapominajmy o charakterystycznym śpiewie Jane Birkin: właśnie taki misz masz
wydarzy się listopadowej nocy w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Ten wyjątkowy występ już wkrótce - 10 listopada w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, start o 19:30, bilety w cenach 50/70 zł (ulgowe/całe) do kupienia w sieci Ticketpro.

Wiadomosci24.pl są patronem medialnym wydarzenia.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kilka filmików, także z BB znajduje się na You Tube! Polecam & pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwięzły news, okraszony opowieścią o zdolnej artystce i pięknej kobiecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.