Arsenal - Chelsea 0:0. Remis, który ucieszył tylko... Liverpool

Hit 17. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy Arsenalem i Chelsea zakończył się bezbramkowym remisem. W meczu nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji, a najbardziej z tego wyniku cieszy się Liverpool, który wskoczył na pozycję lidera ligi.

/ Fot. EPA/GERRY PENNYStrugi deszczu spadające na Londyn nie zniechęciły kibiców, którzy tłumnie przybyli na Emirates Stadium. Niestety przez długie minuty nie mogli oni liczyć na ciekawe sytuacje z żadnej ze stron. Dopiero po około trzydziestu minutach inicjatywę przejęła Chelsea. W 32. minucie po ładnym dośrodkowaniu Edena Hazarda piłkę mocno na bramkę Wojciecha Szczęsnego uderzył Frank Lampard. Polskiego bramkarza uratowała poprzeczka. Do końca pierwszej połowy przewagę utrzymywało "The Blues", jednak do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 0:0.

Druga połowa przebiegała dalej pod dyktando Chelsea, jednak ani Ivanović, ani Lampard nie byli w stanie pokonać Szczęsnego. Pod koniec meczu swoje szanse miał Arsenal, lecz Giroud zmarnował dwie dobre okazje na pokonanie Petra Cecha. Derby Londynu zakończyły się wynikiem 0:0 i "Kanonierzy" nie wykorzystali szansy na obronę pozycji lidera Premier League. Na czele ligi znajduje się obecnie Liverpool, który po 17. kolejkach ma 36 punktów - tyle samo co podopieczni Arsene Wengera (decyduje bilans bramkowy). Za tymi drużynami z dorobkiem 35 punktów plasuje się Manchester City oraz Chelsea (34 pkt).

Arsenal 0:0 Chelsea

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Rosicky, Ramsey - Ozil, Walcott, Giroud.
Ławka rezerwowych: Fabiański, Monreal, Jenkinson, Flamini, Cazorla, Bendtner, Podolski.

Chelsea: Cech - Ivanovic, Cahill, Terry (c), Azpilicueta - Mikel, Lampard, Ramires, Willian (Oscar 77'), Hazard (Schurrle 73') - Torres (David Luiz 87').
Ławka rezerwowych: Schwarzer, David Luiz, Cole, Oscar, Mata, Schurrle, Eto'o.

Żółte kartki: Walcott, Rosicky - Ramires.
Widzów: 60063.
Sędzia: Mike Dean.