Arsenal Londyn pokonał Manchester United

W 35. kolejce Premier League Arsenal Londyn pokonał 1:0 (0:0) Manchester United i zachował szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu.

Fot. ilustracyjna / Fot. Dan Goddard/domena publicznaW hicie 35. kolejki angielskiej ekstraklasy Arsenal Londyn pokonał Manchester United 1:0 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 56. minucie meczu Aaron Ramsey.

Mecz dla Arsenalu rozpoczął się pechowo. W pierwszej jedenastce z powodu kontuzji odniesionej podczas rozgrzewki nie mógł wystąpić Cesc Fabregas. Jak wiadomo Hiszpan jest motorem napędowym Kanonierów i w meczach, w których nie brał udziału jego zespołowi było zdecydowanie trudniej.

W miejsce Fabregasa trener Arsenalu wstawił Aarona Ramseya. Od pierwszych minut Kanonierzy byli zdecydowanie aktywniejszym zespołem, jednak mimo tego, żadnej swojej akcji nie byli w stanie zakończyć dobrym, celnym strzałem. Manchester w pierwszej części gry był zespołem niewidocznym, który nie potrafił zagrozić bramce rywali. Po pierwszej połowie na Emirates Stadium mieliśmy bezbramkowy remis.

Arsenal żegna się z mistrzostwem Anglii

Druga część gry to zupełnie odmienne widowisko. Podopieczni Alexa Fergusona zaczęli grać ofensywnie, a problemy z konstruowaniem akcji mieli gospodarze. Jednak to właśnie Arsenal zdobył jedyną bramkę w całym meczu. W 56. minucie spotkania po dwójkowej akcji Van Persiego i Ramseya ten drugi strzałem z 15 metrów pokonał Van der Sara. Po stracie gola Manchester zaatakował, jednak nie zdołał już wyrównać. Duży wkład w obronę wyniku dla gospodarzy miał Wojciech Szczęsny, który rozegrał całe spotkanie. Arsenal pokonał Czerwone Diabły 1:0.

Po wygranej nad podopiecznymi Alexa Fergusona ekipa Arsenalu Londyn ma jeszcze matematyczne szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Ze zwycięstwa Londyńczyków zadowolony jest jednak inny klub, Chelsea Londyn, która traci do United trzy punkty i ma przed sobą mecz bezpośredni.

Arsenal Londyn - Manchester United 1:0 (0:0)
Bramka: Ramsey (56)