Arsenal Londyn przegrał z Aston Villą. Szczęsny w bramce

Arsenal Londyn przegrał w meczu 37. kolejki angielskiej Ekstraklasy z Aston Villą 1:2 (0:2). Cały mecz w bramce Kanonierów rozegrał Wojciech Szczęsny.

Emirates Stadium / Fot. Adam Hopkinson, C.C. 2.0Arsenal Londyn przegrał w meczu 37. kolejki Premier League z Aston Villą 1:2 (0:2). Całe spotkanie w bramce Kanonierów rozegrał Wojciech Szczęsny.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 11. minucie meczu, Wojciecha Szczęsnego, pokonał Darren Bent. Napastnik po doskonałym podaniu z defensywy zdobył gola, lobując Polaka. Zaledwie cztery minuty później w niemal identycznej sytuacji Szczęsny został pokonany po raz drugi przez Benta. Kanonierzy po zimnym prysznicu na początku spotkania wzięli się do roboty. Gospodarze cały czas atakowali, jednak nie byli w stanie pokonać golkipera gości. Do przerwy niespodziewanie na Emirates Stadium Arsenal Londyn przegrywał z Aston Villą 0:2.

Druga połowa wyglądała podobnie jak końcówka pierwszej. Arsenal atakował, jednak nie był w stanie przebić się przez obronę i pokonać bramkarza gości. Kanonierom udało się to po raz pierwszy w 75. minucie meczu, kiedy bramkę zdobył Chamakh, jednak sędzia nie uznał gola, dopatrując się wcześniejszego przewinienia Marokańczyka. Kontaktową bramkę Arsenal zdobył dopiero w 90. minucie gry. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Van Persie pokonał Brada Friedela i ustalił wynik meczu na 1:2.

W bardzo słabej formie gracze Kanonierów kończą sezon. Z zespołu walczącego o mistrzostwo kraju ekipa z Londynu stała się ligowym średniakiem. Wszyscy kibice liczą jednak na wzmocnienia i równą walkę o mistrzostwo ligi w przyszłym sezonie.

Arsenal Londyn - Aston Villa 1:2 (0:2)
Bramki: Van Persie (90) - Bent (11) i (15)