Arsenal Londyn żegna się z Mistrzostwem Anglii

Arsenal Londyn uległ 2:1 Boltonowi w 34. kolejce angielskiej ekstraklasy i pogrzebał szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu w sezonie 2010/2011.

Stadion Arsenalu Londyn - Emirates Stadium / Fot. Adam Hopkinson, C.C. 2.0 W meczu 34. kolejki Premier League, Arsenal Londyn przegrał na wyjeździe 1:2 (0:1) z Boltonem i praktycznie stracił szanse na zdobycie mistrzostwa Anglii w sezonie 2010/2011.

Mecz od samego początku prowadzony był w szybkim tempie, jednak żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Stojący w bramce Kanonierów Wojciech Szczęsny przez długi okres czasu nie miał dużo do roboty. Napór Boltonu rozpoczął się w 37. minucie, kiedy z bliskiej odległości Chung-Yong Lee przegrał pojedynek ze Szczęsnym. Chwilę później Polak jednak skapitulował. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył Sturridge. Po stracie gola Arsenal próbował wyrównać, jednak wszystkie akcje zakończyły się niepowodzeniem.

Druga część gry fatalnie rozpoczęła się dla zespołu z Londynu. Sturridge upadł w polu karnym Kanonierów, a sędzia spotkania odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. W pojedynku Kevina Daviesa z Wojciechem Szczęsnym górą był Polak. Po strzale w sam środek bramki, upadający już na murawę Szczęsny zdołał nogami wybić piłkę. Obroniona jedenastka wyraźnie pobudziła Arsenal. Zaledwie dwie minuty później wyrównującego gola zdobył Robin van Persie i dał nadzieję wszystkim kibicom Kanonierów. Następne minuty to zrywy jednego jak i drugiego zespołu. Kontrolę w meczu odzyskał Arsenal. Goście z Londynu stworzyli sobie wiele sytuacji, lecz żadną z nich nie byli w stanie zamienić na bramkę. Jak to w piłce nożnej bywa, niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 89. minucie po raz kolejny sytuację sam na sam obronił Wojciech Szczęsny i sparował piłkę na rzut rożny. Z powstałego stałego fragmentu gry, podobnie jak w pierwszej połowie gospodarze pokonali Szczęsnego. Bramkę z głowy zdobył Cohen i ustalił wynik meczu. Bolton niespodziewanie pokonał Arsenal 2:1.

Arsenal Londyn po porażce z Boltonem traci do pierwszego w tabeli Manchesteru United dziewięć punktów i na cztery kolejki przed końcem sezonu praktycznie stracił szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Obecnie Londyńczycy zajmują trzecią lokatę i do lokalnego rywala Chelsea, który zajmuje drugie miejsce, tracą trzy oczka. Już w następnej kolejce Arsenal podejmie na własnym stadionie Manchester United.

Bolton Wanderers - Arsenal Londyn 2:1 (1:0)
Bramki: Sturridge (38), Coen (89) - Van Persie (48)