Arsenal Londyn zmiażdżył Reading FC [wideo]

W meczu 17. kolejki angielskiej Premier League Arsenal pokonał na wyjeździe drużynę Reading FC. Cały mecz w barwach Kanonierów rozegrał Wojciech Szczęsny.

Santi Cazrola / Fot. Ronnie Macdonald/WikipediaPojedynek 17. kolejki Premier League był starciem ostatniego w tabeli Reading z ósmym Arsenalem Londyn. W wyjściowej jedenastce gości wystąpił Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz w tym meczu został dwukrotnie pokonany przez zawodników gospodarzy.

Od początku tego spotkania wyraźną przewagę osiągnęli goście. Już w 2. minucie Oxlade-Chamberlain uderzył z dystansu, jednak Federici obronił ten strzał. Pięć minut później Theo Walcott strzela groźnie z rzutu wolnego, piłka o centymetry mija bramkę gospodarzy. Chwilę później prowadzenie mogli objąć gospodarze, jednak fatalnie zachował się Pogrebnyak, który zdecydował się na podanie zamiast strzału.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 14. minucie. Świetna akcja Gibbsa z prawej strony, dośrodkowanie w pole karne. Do piłki dopada Podolski i umieszcza ją w siatce. W 32. minucie kolejna bramka dla Arsenalu. Po dośrodkowaniu z lewej strony Podolskiego, piłkę głową do siatki kieruje Cazorla. Trzy minuty później było już 0:3 dla gości. Kolejny raz na listę strzelców wpisuje się Cazorla. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę do Cazorli głową zgrywa Gibbs. Ten kąśliwym uderzeniem pokonuje Federiciego. Do przerwy Arsenal prowadzi zatem 0:3.

W drugiej połowie piłkarze zafundowali kibicom prawdziwy festiwal strzelecki. Najpierw Cazorla w 60. minucie strzela trzecią bramkę, czym kompletuje hat-tricka. Wilshere podaje do Podolskiego, ten odgrywa do Cazorli i Hiszpan trafia spokojnie do pustej bramki. Sześć minut później pierwszą bramkę strzelają gospodarze. Złe podanie Gibbsa, który posyła piłkę wprost pod nogi Tabba, ten natychmiast podaje prostopadle do Le Fondre'a. Napastnik Reading w pojedynku sam na sam ze
Szczęsnym, mija go i strzela do pustej bramki.

W 71. minucie drugi gol dla ambitnie grających gospodarzy. Prostopadłe podanie Robsona-Kanu wykorzystuje Kebe, który strzela obok bezradnego Szczęsnego. Dziewięć minut później odpowiadają jednak goście. Walcott po podaniu Cazorli z łatwością mija jednego z obrońców i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonuje bramkarza. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Po bardzo atrakcyjnym spotkaniu, Arsenal pokonuje na wyjeździe Reading 2:5.