Arsenal pokonał Celtic, Boruc nie uratował "The Bhoys"

W pierwszym meczu 4. rundy eliminacyjnej, Arsenal pokonał na wyjeździe 2:0 Celtic Glasgow i jest o krok od awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Artur Boruc był bez szans przy obydwu bramkach, wpadły bowiem po rykoszetach.

William Gallas / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gallas_vs_West_Brom.jpgW pierwszej połowie mecz był bardzo zacięty, dominowała walka, lecz zabrakło strzałów. Gra toczyła się przede wszystkim w środku pola.

Arsenal mógł objąć prowadzenie już w 11. minucie, ale gol Andrieja Arszawina nie został uznany. Arszawin próbował jeszcze raz w 40. minucie, lecz wtedy świetną interwencją popisał się Boruc, broniąc strzał. Trzy minuty później z wolnego uderzył Cesc Fabregas, piłka odbiła się od uciekającego przed strzałem Williama Gallasa i po rykoszecie wpadła do bramki.

W drugiej połowie to Arsenal przeważał, zespół ze Szkocji skupił się na przeszkadzaniu Kanonierom. Celtic nie potrafił ani razu zagrozić bramce przeciwnika. Pechowo drugiego gola zdobył w 71. minucie Gary Caldwell, który po strzale Geala Clichy'ego w pole karne, zamiast wybić piłkę na rzut rożny, wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Boruca.

Cały mecz na ławce rezerwowej Celticu spędził Łukasz Załuska. Łukasz Fabiański z Arsenalu nie zagrał, ponieważ jest kontuzjowany.

Porażka 0:2 na Parkhead oznacza, że Celticu prawdopodobnie zabraknie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarzom "The Bhoys" będzie niezwykle ciężko odrobić straty. Mecz rewanżowy odbędzie się 26 sierpnia na Emirates Stadium w Londynie.

Celtic Glasgow - Arsenal Londyn 0:2
Bramki: William Gallas 43', Gary Caldwell 71' samobójczy

Celtic: Boruc - Hinkel, Caldwell, Loovens, Daniel Fox - N'Guemo (McCourt 76'), Scott Brown, Donati (McDonald 56'), Maloney, McGeady - Samaras (Fortune 56')

Arsenal: Almunia - Sagna, Vermaelen, Gallas, Clichy - Song Billong, Fabregas, Denilson, van Persie - Arszawin (Diaby 70'), Bendtner

Źródło: sport.interia.pl