Arsenal pokonuje Borussię Dortmund 1:0. Szczęsny niepokonany!

Pierwsze 60 minut zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, ale - mimo kilku dogodnych okazji - nie potrafili objąć prowadzenia. Wykorzystał to Arsenal.

Piłkarze Arsenalu świętują po bramce Aarona Ramseya / Fot. EPA/FEDERICO GAMBARINITo był dziwny mecz. Przez pierwsze 60 minut zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, ale - mimo kilku dogodnych okazji - nie potrafili objąć prowadzenia. Potem w szczęśliwych okolicznościach niezawodny Ramsey strzelił bramkę dla Arsenalu, a podopiecznym Juergena Kloppa nie udało się już obudzić z marazmu. Za uwagę dziękuje Mateusz Urbaniak.

90+4 minuty: Koniec spotkania! Arsenal pokonuje Borussię Dortmund 1:0.

90+4 minuty: Grosskreutz do Lewandowskiego, a ten wydaje się faulowany w polu karnym! Gwizdek Kuipersa milczy.

90+3 minuty: Kanonierzy świetnie radzą sobie z przetrzymywaniem piłki w okolicach pola karnego rywali. Ozil już od minuty stoi z piłką przy rogu. Wywalczył nawet rzut wolny. A potem goście popełnili niesamowicie głupi błąd, bo chcąc krótko rozegrać wolnego... zagrali na spalony!

90+2 minuta: Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Arsenalu. Sahin dośrodkowuje, cała gromada piłkarzy Borussii skacze do piłki, ale Koscielny skacze najwyżej. I wybija.

90+1 minuta: Aż cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+1 minuta: Ostatnia zmiana w Arsenalu. Vermaelen za Rosicky'ego.

90 minuta: Bendtner za Giroud na doliczony czas gry.

89 minuta: Kapitalna okazja dla Borussii! Rzut rożny, Hofmann podaje piłkę przed pole karne. Miękka wrzutka, Lewandowski ucieka obrońcom, wyprzedza skaczącego do piłki Szczęsnego i uderza głową. Piłka leci jednak nad poprzeczką.

88 minuta: W ostatnich minutach Borussia zagra dwoma napastnikami.

88 minuta: Ostatnia zmiana w Borusii. Za Reusa wchodzi Schieber.

87 minuta: Dziwne zachowanie sędziego Kuipersa. Rosicky brzydko fauluje Lewandowskiego, ale Holender puszcza grę. Chwilę później odgwizdany faul po wątpliwym przewinieniu jednego z piłkarzy Borussii...

85 minuta: Diego Costa udowadnia, że nie potrzebuje karnego żeby strzelić gola. Atletico Madryt 4:0 Austria Wiedeń

84 minuta: Choć zawodnicy Borussii powinni być wyjątkowo zdeterminowani i nie ustawać w zmasowanych atakach, na razie nie potrafią nawet przedostać się pod pole karne rywali

81 minuta: Diego Costa nie wykorzystuje rzutu karnego i w Madrycie wciąż mamy 3:0, także, dzięki świetnej obronie bramkarza Austrii.

81 minuta: Atakują teraz gospodarze, ale starania dortmundczyków na niewiele się zdają. Jeśli wicemistrzowie Niemiec dziś przegrają, zostaną zepchnięci na trzecie miejsce w tabeli grupy F.

80 minuta: Weidenfeller ponownie niezbyt udanie wychodzi z bramki i daje uderzyć głową Koscielnemu. Strzał niecelny, ale Niemiec na dodatek brutalnie staranował stopera Arsenalu, który mocno ucierpiał w tym starciu

78 minuta:
Wenger dokonał roszady wyraźnie definiującej nastawienie jego zespołu w ostatnich minutach - należy utrzymać wynik.

Natomiast w meczu grupy F kolejny gol. Napoli prowadzi już 3:2 z Marsylią!

77 minuta: Piłka w pole karne Arsenalu. Zatrzymuje się na kilku stojących w nim graczach. Może nawet sama nie wie, na którym konkretnie. Wszyscy próbują w nią trafić, szczęściarzem okazuje się Sagna. Gospodarze szybko wracają z podobnym rozwiązaniem i jeszcze szybciej wychodzą ponownie.

76 minuta: Zmiana także w Arsenalu. Za Cazorlę wchodzi Monreal.

75 minuta: Zmiany w Borussii. Aubameyang za Błaszczykowskiego i Hofmann za Bendera.

73 minuta: Aubameyang szykuje się do wejścia na boisko. Czyżby opuścić je miał Błaszczykowski? Przy linii bocznej przebiera się także Jonas Hofmann.

71 minuta: Lewandowskiego walka o piłkę z Koscielnym. Polak wygrywa piłkę, ale przegrywa próbę dryblingu. Zmienia plany i postanawia zagrać w pole karne. Nikt nie mówił, że planował zagrać w kierunku któregokolwiek z kolegów.