106026 miejsce

Arsenal pożegnał się z Ligą Mistrzów. Cudu na "Emirates" nie było

W 1/8 finału Ligi Mistrzów, po fantastycznym meczu, Arsenal Londyn na własnym boisku pokonał AC Milan 3:0. Jednej bramki zabrakło londyńczykom do odrobienia strat z Mediolanu. Kolejny bardzo dobry występ zaliczył Wojciech Szczęsny.

Sonda

Kto wygra Ligę Mistrzów?

/ Fot. PAP/EPAGospodarze, po wysokiej porażce w Mediolanie (0:4), nie mając nic do stracenia, od samego początku rzucili się do ataku.

Już w 7. minucie przyniosło to efekty. Po rzucie rożnym Laurent Koscielny głową umieścił piłkę w bramce, otwierając wynik na 1:0. W 26. minucie Tomas Rosicky precyzyjne uderzył tuż przy słupku i podwyższył wynik na 2:0. Połowa strat została dość niespodziewanie odrobiona. Włosi dali się całkowicie zdominować. Tymczasem Arsenal miał kolejne sytuacje. W 44. minucie po kolejnym ataku gospodarzy sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił kapitan Arsenalu, Robin Van Persie i zrobiło się 3:0.

Na drugą połowę Włosi wyszli dużo bardziej zmobilizowani. Wojciech Szczęsny kilkoma świetnymi interwencjami uchronił swój zespół przed utratą bramki. W 59. minucie doskonałą obroną popisał się bramkarz Milanu - Christian Abbiati, broniąc uderzenia Gervinho i van Persiego. Kilka minut później, po błędzie Szczęsnego, bardzo niewiele brakowało, by Zlatan Ibrahimovic nie umieścił piłki pomiędzy słupkami.

Do końca meczu toczyła się zacięta walka o awans. Emocje były wielkie, do niespodzianki jednak nie doszło. Ale ani jednej, ani drugiej stronie nie udało się zmienić wyniku i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 i awansem AC Milanu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

W drugim dzisiejszym meczu LM Benfica Lizbona pokonała Zenit Sankt Petersburg 2:0 i również awansowała do ćwierćfinału.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.