Arsenal przegrał walkę o trofeum

Arsenal Londyn przegrał w finale Pucharu Ligi z Birmingham 1:2.

Arsenal Londyn / Fot. Kieran Lynam from Dublin, Ireland, C.C. 2.0W finale Pucharu Ligi, który został rozegrany na londyńskim Wembley, Arsenal Londyn uległ Birmingham City FC 1:2 (1:1). Przez całe spotkanie w bramce zespołu z Londynu zagrał Wojciech Szczęsny.

Pierwsi gola zdobyli zawodnicy Birmingham, którzy od początku meczu mieli przewagę. Po centrze z rzutu rożnego bramkę w 28. minucie meczu zdobył Nikola Zigić. Niedługo po utracie gola gracze Arsenalu wreszcie zaatakowali. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać, ponieważ w 39. minucie spotkania wyrównującego gola zdobył Robin Van Persie.

W drugiej połowie przewagę miał zespół Arsenalu. W końcówce meczu, kiedy kibice wyczekiwali na zwycięskiego gola dla podopiecznych Arsene'a Wengera, katastrofalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny oraz Laurent Koscielny. Obaj zawodnicy chcieli wybić piłkę, jednak zabrakło komunikacji i po zamieszaniu piłka spadła pod nogi Obafemiego Martinsa, który z kilku metrów trafił do pustej bramki. Sytuacja ta miała miejsce w 89. minucie meczu, przez co Arsenal nie miał już nawet czasu na żadną reakcję. Ostatecznie piłkarze Birmingham City wygrali 2:1 z Arsenalem Londyn i po 49 latach znowu mogą się cieszyć z triumfu w Pucharze Ligi Angielskiej.

Arsenal FC 1-2 Birmingham City FC