Arsenal przegrywa z ligowym średniakiem

Arsenal Londyn przegrał na wyjeździe ze Stoke City 1:3 (2:0). Całe spotkanie w bramce gości rozegrał Wojciech Szczęsny.

Wojciech Szczęsny / Fot. Wonker, C.C. 2.0W meczu 36. kolejki Premier League Arsenal Londyn uległ na wyjeździe Stoke City 3:1 (2:0). Jest to druga porażka Kanonierów na wyjeździe z rzędu.

Przez całe spotkanie zawodnicy Arsenalu Londyn zagrali nieskutecznie, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Piłkarze odpowiedzialni za strzelanie bramek zagrali poniżej oczekiwań, a na dodatek defensywa spisywała się fatalnie. To wszystko złożyło się na tak wysoką porażkę, jeszcze niedawnego pretendenta do mistrzowskiego tytułu.

W pierwszej połowie Stoke za sprawą Jonesa w 28. minucie oraz Pennanta w 40. minucie meczu prowadzili 2:0. Wojciech Szczęsny, który rozegrał całe spotkanie w barwach Kanonierów, nie był winny przy żadnym golu.

W drugiej części gry goście atakowali, jednak mimo tego, że grali trzema napastnikami to bramkę zdobyli dopiero w 81. minucie spotkania. Jej autorem był Robin van Persie. Gracze Arsenalu długo nie cieszyli się z trafienia, ponieważ zaledwie minutę później na 3:1 wynik podwyższył Walters i ustalił wynik meczu. Do końca spotkania Kanonierzy próbowali zmniejszyć rozmiar porażki, jednak ta sztuka im się nie udała.

Arsenal Londyn przegrywa kolejne spotkanie, a marzenia o tytule mistrzowskim musi odłożyć do następnego sezonu. Zespół, który jeszcze niedawno zaciekle walczył o pierwsze miejsce w tabeli, obecnie musi martwić się o trzecią lokatę.

Stoke City - Arsenal Londyn 3:1 (2:0)
Bramki: Jones (28), Pennant (40), Walters (82) - Van Persie (81)