132384 miejsce

Arsenal rozgromił Porto na Emirates Stadium!

Arsenal bardzo gładko pokonał FC Porto na własnym boisku i zdobył awans do ćwierćfinału ligi mistrzów.

9 marca poznaliśmy pierwszych ćwierćfinalistów tegorocznych rozgrywek ligi mistrzów. W Londynie Arsenal zmierzył się z FC Porto, z którym w pierwszym spotkaniu przegrał 2:1 po bardzo słabej grze polskiego bramkarza Łukasza Fabiańskiego.

W rewanżowym spotkaniu wystąpił już podstawowy bramkarz Arsenalu Manuel Almunia i do końca spotkania zachował czyste konto. Dla Arsenalu spotkanie zaczęło się bardzo dobrze, ponieważ już w 9. minucie Duńczyk Nicolas Bendtner pokonał bramkarza Porto. Do szatni zawodnicy z Londynu schodzili już z dwubramkowa przewagą po kolejnym trafieniu Bendtnera. Po przerwie spotkanie było już kontrolowane przez zespół Arsène'a Wengera.

W 63. i 66. minucie zanotowaliśmy jeszcze dwa trafienia, a by sprawiedliwości stało się zadość w doliczonym czasie gry Bendtner wykorzystał karnego, kompletując w ten sposób hat-trick'a i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0 dla Arsenalu.

To nie często spotykany wynik na tym poziomie rozgrywek. We Fiorentinie gospodarze podejmowali Bayern Monachium. Mimo zwycięstwa Fiorentiny to FCB przeszli do ćwierćfinału. W Monachium spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Bayernu a we Fiorentinie 3:2 dla fioletowych. 19 marca odbędzie się losowanie na którym poznamy już wszystkie pary ćwierćfinałowe.