Arsenal wyeliminowany przez czwartoligowca! Szczęsny mógł być bohaterem

Czwartoligowy Bradford po rzutach karnych pokonał Arsenal Londyn i awansował do półfinału Capital One Cup.

/ Fot. EPA/ANDY RAINKanonierzy nie wynieśli lekcji z poprzedniej rundy, kiedy to przegrywali z Reading 0:4 i musieli odrabiać straty. Wówczas drużynie Wengera udało się zwyciężyć po dogrywce 7:5, teraz nie mieli już tyle szczęścia.

Pierwsza bramka padła w 16. minucie gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Garry Thompson i pomimo interwencji Wojciecha Szczęsnego czwartoligowiec wyszedł na prowadzenie. Tuż przed końcem spotkania Arsenal wyrównał po golu Thomasa Vermaelena.

Dogrywka nie zmieniła wyniku, dlatego zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, w których lepsi okazali się piłkarze Bradford i to oni sensacyjnie awansowali do półfinału Capital One Cup. Arsenalowi nie pomógł nawet Wojciech Szczęsny, który obronił dwa rzuty karne.

Bradford - Arsenal 1:1 (1:0), karne 3:2

Bradford: Duke, Darby, Meredith, Hanson, Thompson, Atkinson, McHugh, G Jones, Wells, McArdle, Doyle

Ławka rezerwowych: McLaughlin, Ravenhill, R.Jones, Connell, Hines, Turgott, Good

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Mertesacker, Gibbs, Wilshere, Coquelin, Ramsey, Cazorla, Podolski, Gervinho

Ławka rezerwowych: Mannone, Jenkinson, Oxlade-Chamberlain, Arteta, Rosicky, Squillaci, Chamakh

W ćwierćfinale są już zawodnicy Aston Villi, którzy we wtorek pokonali Norwich 4:1. O awans w środę powalczy Swansea z drugoligowym Middlesbrough, zaś 19 grudnia Leeds zmierzy się z londyńską Chelsea - informuje serwis pap.pl.