Arsenal wygrywa z Milanem! Włosi w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Arsenal Londyn pokonał AC Milan 3:0 (3:0) w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mimo wygranej w ćwierćfinale zagrają mistrzowie Włoch, którzy czterema bramkami wygrali pierwszy mecz.

/ Fot. EPA/KERIM OKTENPierwsze spotkanie 1/8 finału na San Siro zakończyło się wysoką wygraną Milanu. W takiej sytuacji Kanonierzy potrzebowali cudu, aby znaleźć się kolejnej rundzie. Obie drużyny w ostatnim czasie prezentowały bardzo wysoką formę. Arsenal wygrał dwa ostatnie spotkania z mocnymi rywalami: Tottenhamem 5:2 i Liverpoolem 2:1. Z kolei Milan zremisował z Juventusem, a ostatnio pokonał Palermo 4:0.

Mecz rozpoczął się od szybkich i stanowczych ataków gospodarzy, którzy chcieli jak najszybciej strzelić bramkę. I już w 9 minucie Arsenal po dobrej centrze z rzutu rożnego i błędzie w kryciu graczy Milanu gola głową strzelił Kościelny. Goście próbowali także zaskoczyć gospodarzy, ale ich akcje były rozbijane w zarodku przed bojowo nastawionych gospodarzy. Albo na wysokości zadania stawał Wojciech Szczęsny , jak miało to miejsce w 21 minucie, kiedy to uprzedził Antonio Nocerino zdecydowanym wyjściem i złapał piłkę. Kolejna kontra Arsenalu i Rosicky po szybkiej akcji prawą stroną Walcotta i błędzie Thiago Silvy pewnym strzałem obok słupka podwyższył prowadzenie Kanonierów.

Kolejne minuty to ciągle ataki gospodarzy, którzy po zdobyciu drugiego gola nabrali pewności siebie. Najpierw jednak Tomas Rosicky za mocno podał do Theo Walcotta i ten nie miał szans by dogonić piłkę. Po chwili Czech znowu groźnie podawał, tym razem niedokładnie do Robina van Persie'go. Przed końcem pierwszej odsłony Mesbah nieprzepisowo powstrzymywał Alexa Oxlade'a-Chamberlaina i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał van Persie i do przerwy na The Emirates mieliśmy 3:0 dla Arsenalu. Chwila rozkojarzenia o mało nie zakończyła się tragicznie dla gospodarzy. Stephan El Shaarawy w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym strzelił obok bramki.