Arsenal zwycięża grając w osłabieniu

W Boxing Day Arsenal nie zawiódł i pokonał na własnym terenie Queens Park Rangers 2:1.

/ Fot. By Ronnie Macdonald from Chelmsford and Largs, United Kingdom (Celebrating Alexis Sánchez's first Arsenal goal 6) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.oMecz mógł się świetnie zacząć dla Kanonierów jednak rzutu karnego nie wykorzystał Alexis Sanchez. Zrehabilitował się jednak w 37. minucie i po dokładnym podaniu od Kierana Gibbsa, głową umieścił piłkę w siatce. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Druga odsłona rozpoczęła się od nieprzyjemnego zdarzenia. Wyprowadzony z równowagi Olivier Giroud uderzył głową Rio Ferdinanda za co słusznie został wyrzucony z boiska. Mimo gry w osłabieniu to Arsenal atakował i po jednej z akcji Sancheza na 2:0 podwyższył Rosicky. Gości w tym meczu stać było tylko na honorowe trafienie.
Rzut karny pewnie wykorzystał najlepszy strzelec Rangersów – Charlie Austin.
Składy:
Arsenal Londyn: Szczęsny, Debuchy, Mertesacker, Monreal, Gibbs, Rosicky (83. Chambers), Flamini, Cazorla, Sanchez, Giroud, Welbeck (88. Coquelin)
Queens Park Rangers: Green, Onuoha, Ferdinand, Coulker, Isla, Mutch (71. Zamora), Henry (62. Fer), Kranjcar, Traore (62. Hoilett), Vargas Rojas, Austin