Facebook Google+ Twitter

Arsene Wenger świetnym trenerem jest, Arsene Wenger musi odejść

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-02-12 08:03

Arsenal Londyn z Arsenem Wengerem na ławce od lat uważany jest za klub wybitny. Za klub, który może walczyć z najlepszymi. Co roku na Emirates dochodzi jednak do swojego rodzaju rozczarowania.

Arsene Wenger / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/Arsene-Wenger.jpgUmiejętności francuskiego trenera pod żadnym pozorem podważać nie można, bo to szkoleniowiec jedyny w swoim rodzaju, który jak nikt inny potrafi zrobić z nastolatka piłkarza światowej klasy, ale to właśnie Ci nastolatkowie zaczynają gubić Wengera, którego Arsenal nie potrafi wbić się do czołówki i rokrocznie walczyć o najwyższe cele do samego końca.

Od kiedy pamiętam Kanonierzy określani są kolebką, jeśli chodzi o wyszukiwanie i kreowanie młodych talentów - tak zaiste jest. Nie można im tego odmówić i właśnie ta młodość powoduje, że tak ogromna rzesza kibiców kocha się w Londyńczykach, a Wenger zyskuje sobie coraz to większe zaufanie.

Mówi się, że w futbolu najważniejsza jest mieszanka młodzieńczego talentu i brawury z doświadczeniem i boiskowym cwaniactwem. Coś w tym jest. Dlatego Wenger powinien nieco inaczej podejść do sprawy.

Młode wilki z Londynu nie są tak groźne, jak stare psy z Milanu, Chelsea czy innych europejskich klubów. Może to odważne stwierdzenie, ale Wenger albo zmieni swoje podejście i w końcu będzie naciskał władze The Gunners na transfery najlepszych zawodników globu, albo będzie musiał pożegnać się z ciepłą posadką, bo od Arsenalu wymaga się. Wygrana Tarczy Wspólnoty czy Pucharu Ligi to nie to, na co liczą kibice.

Wenger to bez wątpienia jeden z najlepszych trenerów na świecie. Arsenal ma na pewno jedną z najlepszych szkółek, ale powinien zacząć stawiać również na wyjadaczy. Nawet pomimo tego, że w ostatniej kolejce udało się pokonać Liverpool i włączyć ponownie do walki o Mistrzostwo Premier League. Jestem wielkim fanem Wengera i mam nadzieje, że jakoś sobie z tym wszystkim poradzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.02.2010 18:40

Chlelsea, Real - raczej nie mają problemów. Chelsea ze względów wiadomych. Realu jestem fanem i akurat nieco orientuje się bardziej na temat ich sytuacji. Pożyczki to w dzisiejszym futbolu całkowicie normalna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No nie bardzo, Arsenal sporo się zadłużył na budowę Emirates Stadium. Poza tym wbrew temu co się wydaje angielskie ( i nie tylko ) klubu są gęsto często pod kreską i banki niechętnie pożyczają pieniądze, tym bardziej na transfery.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.02.2010 17:40

Tak, ale inwestycje w światowej klasy zawodników szybko się zwrócą, a jestem pewien, że każdy bank bez problemu dałby im pożyczkę, która szybko została by spłacona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadza się, że Wenger wychował kilku dobrych piłkarzy. Wyszukał ich, ukształtował a następnie sprzedał, co wyraźnie przekłada się na wyniki The Gunners, czyli generalnie niedosyt. Autor zapomniał tylko wspomnieć o przyczynach takiej a nie innej polityki transferowej. Arsenal doczekał się nowego stadionu, który sporo kosztował. Naturalnym stało się, że zabrakło kasy na klasowych piłkarzy, więc Wenger szukał młodych, obiecujących. O jego posadę raczej byłbym spokojny, bo właściciele klubu z Londynu zdają sobie sprawę, że jak na budżet którym francuz dysponował to drużyna i tak osiągała sukcesy. Obecnie ma to się zmienić, Arsenal stać na wydanie pokaźnej sumki na głośny transfer i Wenger na pewno z tego skorzysta.
Jest jeszcze jedna kwestia. W najlepszych klubach Premiership wierni swoim barwom są tylko zawodnicy angielscy. Rzadko zdarza się aby obcokrajowiec spędził kilka, kilkanaście lat w Chealse lub MU. Większość wychowanków Wengera ( tych najlepszych ) to gracze z paszportami, więc wybierają Real, Milan czy Barcelone i na to kluby angielskiej ekstraklasy nie mogą znaleźć recepty mimo równie wysokiego poziomu sportowego i finansowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.02.2010 15:54

Wengera do samej młodzieży bym nie odsyłał, bo trener to świetny, ale jego czas w Arsenalu chyba się skończył. Powinien przejść do drużyny, w której są ci rutyniarze i do nich wyszukiwałby perełek w drugiej drużynie i w juniorskich drużynach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mieszanka rutyniarzy z brawurą młodych, pełnych fantazji zawodników, to recepta na sukces. Tak jak napisałeś w Arsenalu nie do końca to się udaje i co roku pozostaje niesmak otarcia się o mistrzostwo, o najwyższe cele. Młodzi zawodnicy są nieprzewidywalni, ale nie tak doświadczeni, jak starsi, którzy widzą na boisku więcej i potrafią wprowadzić spokój. Piłkarz (nie tylko bramkarz) czym jest starszy, tym ma większe umiejętności. Jedynym mankamentem wieku jest już nie ta kondycja i szybkość, co jest domeną młodych. Z całym szacunkiem dla Wengera, ale moim zdaniem też powinien odejść i dać szansę komuś innemu. On jest idealnym trenerem do szkolenia młodzieży, ale jak wiadomo to nie daje takiego prestiżu, jak piłka seniorska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.