Facebook Google+ Twitter

"Artaud. Sobowtór i jego teatr" w Studio. Zobacz, kto otrzymał bilety

W czerwcu Teatr Studio zaprasza autorów Wiadomości24.pl na spektakle: "Ćwiczenia z Ionesco", "Przed odejściem w stan spoczynku" i "Artaud. Sobowtór i jego teatr". Bilety na dwa pierwsze już rozdaliśmy. Kto zobaczy "Artaud. Sobowtór i jego teatr"? Witold Kossakowski.

Artaud. Sobowtór i jego teatr


25 czerwca, godz. 19.00 - Witold Kossakowski
26 czerwca, godz. 19.00 - WOLNE

Na zgłoszenia czekamy do 18 czerwca.

Ćwiczenia z Ionesco


Podwójne zaproszenia otrzymali:
4 czerwca godz. 19.00 - Eustachy Bielecki
5 czerwca godz. 19.00 - Bartłomiej Graczak

Przed odejściem w stan spoczynku


Podwójne zaproszenie otrzymał:
11 czerwca, godz. 19.00 - Krzysztof Smaga


Podwójne bilety otrzymają Autorzy W24 z uzupełnionym profilem (imię, nazwisko, zdjęcie) i przynajmniej 3 materiałami zamieszczonymi w serwisie.

Chętnych prosimy o wpisywanie się w komentarzach pod tekstem.

Informacje o spektaklach:


 / Fot. K. Bieliński, mat. Teatru Studio"Ćwiczenia z Ionesco" to kilka etiud, z których każda odwołuje się do fragmentów innej sztuki autora. Są etiudy oparte na tekście, są też oparte na milczeniu i samym ruchu, są też etiudy będące połączeniem tekstu, ruchu i obrazu. Założeniem było powołanie nieco odrębnej konwencji do każdej etiudy. Kiedy czyta się sztuki Ionesco, stereotypowe przyporządkowywanie go do "teatru absurdu" wydaje się nieaktualne. To życie jest groteskowe i absurdalne. Ionesco jedynie wydobywa z rzeczywistości to, co w niej i tak jest zawarte. A że czasem brzmi to groteskowo? Cóż: "Literatura jest obsesją. Nie ma obsesji, nie ma literatury. Zdrowie nie jest ani poetyckie, ani literackie. Nerwica to przejaw kondycji ludzkiej, jest echem warunków, które nie są zawinione przez pisarza. To życie, w którym nie da się żyć!" (Ionesco)

 / Fot. M. Kawiński"Artaud. Sobowtór i jego teatr"
Przedstawienie o Antoninie Artaud, oparte na materiałach biograficznych, pismach i manifestach, rekonstrukcjach prób i libretcie opery Astronom to oryginalna propozycja uznanego reżysera młodego pokolenia, Pawła Passiniego. Emblematyczna postać światowego teatru, patrona antropologii teatralnej i kontrkulturowego nurtu w teatrze XX wieku, zanurzona zostanie ponownie w żywiole sztuki scenicznej. Trudno o lepsze miejsce do takiej prezentacji niż warszawski teatr Studio.

 / Fot. K. Bieliński, mat. Teatru Studio"Przed odejściem w stan spoczynku"
„Komedia o duszy niemieckiej” – takim podtytułem opatrzył tę sztukę autor. Komedia? O upiorach nazizmu?... Zjadliwość i demaskatorska pasja pozwala Bernhardowi – bogowi austriackiego teatru – obnażyć przedziwne mechanizmy,
w jakie wyposażona jest do dziś psychika uwikłanego w ponurą przeszłość mieszczucha. Ta, być może najlepsza ze sztuk Bernharda, jest również „portretem rodzinnym we wnętrzu”. Relacje pomiędzy bohaterami nie są pozbawione komplikacji i perwersji. Mają również pewien wymiar symboliczny: ich modele i trwające latami współżycie to podskórny układ sił w społeczeństwie, jak je widzi i opisuje autor. To teatr, gdzie gra się role, zamienia kostiumy i maski. To komedia, która nie chce się zakończyć...


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Wielkie dzięki! Postaram się napisać sensowną recenzję przedstawienia :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś lub jutro prześlę do Szanownej Redakcji tekst dotyczący sobotniego przedstawienia "Przed odejściem w stan spoczynku"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.06.2011 12:00

ciężko wysiedzieć ponad dwie godziny i coś z tego zrozumieć..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może jednak się skuszę na "Artaud. Sobowtór i jego teatr" w sobotę 25 czerwca :-) Domyślam się, że ta sztuka performatywna nie musi być lekka w 'strawie' ale zaryzykuję i poproszę o bilety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tym razem się nie spodziewałem :> Dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby była możliwość otrzymania dwóch wejściówek (ja+Żona) na "Przed odejściem w stan spoczynku" 11 czerwca, godz. 19.00, to na pewno bym się nie obraził... a może nawet pojawiłby się jakiś tekst w Serwisie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym obejrzeć Ćwiczenia z Ionesco. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie zobaczę Ćwiczenia z Ionesco 5 czerwca o 19 ;) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2011 09:46

Ja bym także chętnie obejrzał spektakl:"Przed odejściem w stan spoczynku"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poproszę na "Przed odejściem w stan spoczynku" 11 czerwca, godz. 19.00.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.