Facebook Google+ Twitter

Arte wyprawa. Kobiety na szczyt!

Współautorzy: Barbara Podgórska

Jeśli jesteś ciekawa świata i samej siebie, dołącz do grona kobiet, którym urosły skrzydła!

Logo maroko / Fot. Aktywne Kobiety - Kobieca ekspedycja na marokański szczyt Dżabal Toubkal, to super przedsięwzięcie, zupełnie inne od tych wszystkich, ciężkich projektów. Bardzo się na to cieszę - mówi z entuzjazmem Monika Sobańska, wiceprezeska Stowarzyszenia Aktywne Kobiety.

Arte wyprawa - zdaniem organizatorów - adresowana jest do kobiet o otwartych umysłach i sercach, którym niestraszne są trudy podróży, lubiących wyzwania, dobrą zabawę, otwartych na współpracę w grupie i szukanie rozwiązań w sytuacjach trudnych.

Wędrówka będzie miała miejsce w dwóch wymiarach: realnym, czyli wspinaczki na szczyt wysoki na 4167 metrów, oraz mentalno-emocjonalnym: wędrowania w głąb siebie, po nieprzebytych szlakach własnej wyobraźni. Uczestniczki poprowadzone przez Annę Salę-Wojnowską - podróżniczkę i arteterapeutkę, zespołowo zdobędą najwyższe wzniesienie Afryki Północnej, a w drodze odbędą twórcze warsztaty rozwoju osobistego.

- Arte warsztaty pod marokańskim niebem będą okazją do spotkania z twórczością własną; doświadczeniem spontanicznej zabawy, wspólnym poszukiwaniem motywacji do działania - przekonują organizatorzy. - W czasie wędrówki odkryjemy radość i satysfakcję z rozwijania twórczej postawy i - co się z tym wiąże - takich cech, jak ekspresywność, elastyczność, oryginalność oraz niezależność w myśleniu i działaniu.

Początek i koniec wędrówki, to słynny orientalny Marakesz - najbardziej berberyjskie i afrykańskie miasto Maroka. Tam wspólnie wybierzemy się do kobiecego hammamu, weźmiemy udział w warsztatach tańca brzucha i skosztujemy lokalnych przysmaków. Wyprawa zakończy się arte wernisażem, na który zaprosimy marokańskie kobiety.

Wyprawa pod gwiazdy Maroka odbędzie się od 10 do 20 czerwca 2010. Liczba uczestniczek: maksymalnie 10 osób. Szczegółowe informacje i program na stronie wyprawy: www.artemaroko.wordpress.com
Organizatorem arte wyprawy jest Stowarzyszenie Aktywne Kobiety z Sosnowca www.aktywnekobiety.org.pl. Zgłoszenia: artemaroko@gmail.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajna inicjatywa :-) Ale czy ona jest tylko dla kobiet z Sosnowca? Raczej i tak szans nie mamy. Ale życzymy panią sukcesu!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu! masz szansę! Nic, tylko sie zglosic!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To rozumiem. "Aktywne Kobiety"!!. Wejście na 4.tysięcznik jest rzeczywiście wyczynem wymagającym specjalnego przygotowania tak fizycznego jak i mentalnego. Mnie się wydaje , że zdobycie szczytu nie najważniejsze lecz aby nań wchodzić. Interesujące zapewne będzie też spotkanie z marokańskimi kobietami.
Oj, wzięłabym udział w takiej wyprawie... rozmarzyłam się...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze ciekawy tekst.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.