Facebook Google+ Twitter

Arte-trekking rowerowy po Skandynawii. Wyprawa tylko dla kobiet!

Już 21 lipca kobiety ze Stowarzyszenia Aktywne Kobiety wyruszają na drugą edycję plenerowego trekkingu rowerowego po Bornholmie i Christianso. We wrześniu z kolei wyruszą na Dżabal Toubkal- najwyższy szczyt Afryki Północnej!

materiały promocyjne / Fot. Daria SłoneckaW dniach od 21 do 28 lipca kobiety z całej Polski, ciekawe świata, o żywej wyobraźni, którym bliskie jest wspólne podróżowanie oraz odkrywanie swoich twórczych stron wyruszają na jedyną tego typu inicjatywę organizowaną, jak co roku przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety - kobiecy arte trekking rowerowy po duńskich wyspach Bornholm i Christianso.

-Będziemy przemieszczać się rowerami w wyjątkowo nieśpiesznym tempie, zaglądać we wszystkie zakamarki obu wysp, tworzyć a przede wszystkim odpoczywać, kontemplować piękno natury i dobrze się bawić! - mówi Monika Sobańska, współorganizatorka projektu.

Duńska, urocza wyspa Bornholm oddalona jest zaledwie o 100 km od polskiego wybrzeża. Mówi się o niej, że to "Skandynawia w pigułce". Bornholm zaprasza gościnną atmosferą, a jej mieszkańcy traktują turystów z taką samą sympatią jak własnych sąsiadów. Wyspa przyciąga wspaniałą przyrodą: rozległymi plażami na południu, pięknymi klifami na północy, lasami pośrodku wyspy i malowniczymi miejscowościami zakotwiczonymi nad brzegiem morza. Tam właśnie narodził się pomysł Arte Wypraw dla kobiet.

Wyprawa potrwa 8 dni, podczas których grupa pozytywnie zakręconych kobiet zwiedzi obie wyspy na dwóch kółkach, biorąc przy tym udział w specjalnie zorganizowanych twórczych warsztatach rozwoju wyobraźni.Z Bornholmu wyprawa uda się na maleńką wysepkę o nazwie Christianso, którą ze względu na niezwykłe światło pokochali artyści, malarze i fotograficy.

Rowerowemu trekkingowi towarzyszyć będzie zwiedzanie lokalnych atrakcji, m.in. latarni morskich i zabytkowych kościołów, poznawanie lokalnej kuchni, wizyty w galeriach sztuki, spacer po Dolinie Echa w lasach Almindingen, zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku Hammershus, a przede wszystkim wspólne świętowanie w pięknych plenerach Skandynawii.

Każda pani bez względu na wiek i kondycję fizyczną może wziąć udział w tym projekcie, potrzebne są tylko dobre chęci, otwartość na świat oraz miłość do podróży!
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.