Facebook Google+ Twitter

Arthur Adams rozpocznie obchody 10-lecia Warsaw Blues Night

Już 22 kwietnia w warszawskich Hybrydach po raz 51 spotkają się miłośnicy bluesa, by uczestniczyć w pierwszym z koncertów z okazji 10-lecia Warsaw Blues Night. Tym razem do Warszawy zawita Arthur Adams supportowany przez Idę Zalewską.

 / Fot. Warsaw Blues NightNiewielu jest na świecie gitarzystów, o których B.B. King wypowiada się: „Uwielbiam klimat jego gitary”. Równie wąskie jest grono muzyków, których albumy Król Bluesa zaszczyca dźwiękami swojej Lucille. Należy do nich weteran scen bluesowych Arthur Adams. Wielu ekspertów i znawców bluesa wypowiada się o Adamsie w samych superlatywach, doceniając jego wyrafinowany styl gry na gitarze i wyjątkową ekspresyjność na scenie. Mimo, że wielokrotnie porównywany do B.B. Kinga, czy Roberta Craya, tak naprawdę stale tworzy i udoskonala swój własny, niepowtarzalny styl, który jest niezwykle ciężko zaszufladkować.
Arthur Adams dał się poznać muzycznemu światu w latach 60. ubiegłego wieku, kiedy to występował u boku takich sław jak Nina Simone, Quincy Jones, Bonnie Rait czy The Crusaders. Solowa twórczość Adamsa to połączenie doświadczeń z pracy z tymi artystami, z jego autorskimi pomysłami. Najogólniej rzecz ujmując, można stwierdzić, iż jest to jedyny w swoim rodzaju miks bluesa, gospel i soulu. Pierwsze solowe kroki Adams postawił w 1972 roku, wydając ceniony album „It’s Private Tonight”. Swoją pozycję na rynku przypieczętował wydaną w 1999 roku płytą „Back On Track”, na której gościnnie wystąpił sam B.B. King.
22 kwietnia w Hybrydach Adams wystąpi ze swoim stałym składem koncertowym. Na gitarze zagra Jean Pierre Duarte, na pianinie LudovicBintet, na basie Marc Despeignes a na perkusji Pascal Delmas – znany bywalcom Warsaw Blues Night choćby z koncertu z Seanem Carneyem.
Wieczórz bluesem w Hybrydach rozpocznie Ida Zalewska. Artystka obdarzona wyjątkowym głosem i wrażliwością muzyczną, również dobrze znana fanom Warsaw Blues Night – występowała już w ramach WBN wraz z trio Terraplane, a teraz powraca z materiałem z solowej płyty „As Sung By Billie Holiday”. Towarzyszyc jej będzie ekipa znakomitych muzyków jazzowych: Arek Skolik (perkusja), Kuba Płuzek (pianino), Max Mucha (kontrabas).
To wszystko już 22 kwietnia w stołecznym klubie Hybrydy. Nie może Was tam zabraknąć!
Więcej informacji o Warsaw Blues Night: www.blues.waw.pl i na www.facebook.com/WarsawBluesNight

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.